Huawei Mate 20 Pro Yapay Zeka ile Neler Yapıyor?

Mate 20 Pro Yapay Zeka

Huawei’nin akıllı telefon piyasasına damga vuran modeli Mate 20 Pro, Kirin 980 işlemcisinde yer alan üstün yapay zeka özellikleriyle çok dikkat çeken bir model olmayı başardı.

İşlemci dünyanın ilk 7 nm üretim teknolojisiyle üretilen işlemcisi durumundayken yepyeni Yapay Zeka güçlendirmeleriyle cihazın genel kullanımına ve özellikle kamerasına doğrudan etki ediyor.

Yapay Zeka ile Gelen Verimlilik!

 

7 nm ile üretilen Kirin 980 şarj konusunda adeta şov yapıyor. Yapay Zekanı gelişimi ise Kirin 970 içerisinde bulunan tek yapay işlemcinin Kirin 980’de çift yapay zekalı olarak geliştirilmesiyle sağlanıyor.

Kirin 970’den bahsetmişken önceki işlemciye göre Kirin 980’deki Yapay Zeka gücünün yüzde 120 artmış olduğunu ve yeni işlemcinin özellikle görüntü algılama konusunda çağ atladığını söylemek lazım. 

Mate 20 Pro’da yer alan gelişmiş fotoğraf özelliklerinin tamamı Yapay Zeka desteğiyle gerçekleşiyor. Kamera 25 farklı kategoriyi tanıyabiliyor ve bu sayede bambaşka fotoğraflar ortaya çıkabiliyor. Bunlarla da kalmayarak 1500’den fazla senaryoyu tanımlayabiliyor.

Aslında Mate 10 Pro ile tanıştığımız Yapay Zekanın, cihazın kullanımına etkisini Mate 20 Pro’da çok daha güçlü bir şekilde hissediyoruz çünkü Yapay Zeka sayesinde çalışan Akıllı yönetim sistemi, telefonun pil performansını çok daha üst düzeye taşıyor.

Huawei Mate 20 Pro’da yer alan Yapay Zeka özelliklerinin videoya sağladığı etki ve detaylı incelemesini alt bölümde yer alan yazılardan görebilirsiniz.