Huawei P30 Pro, Kavisli ve Çentikli OLED Ekranlı Olabilir

Huawei Mate20 Pro troll

Huawei 2018 yılında gerçekleştiği ürün lansmanlarında tanıttığı cihazlar ile kullanıcıların kalbine taht kurmuştu. Kullanıcılar P serisinin yaklaşan modellerini dört gözle bekliyor. Şu anlık P serisi hakkında çok fazla sızıntı olmasa da kavisli ve çentikli ekrana sahip olacağı hakkında bir kaç dedikodular dönmekte. Çin merkezli Leakster UniverseIce, P30 Pro'nun LG veya BOE tarafından sağlanan eğimli bir OLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Bazıları bu cihazın ön kamera için ekranda bir çentiğe sahip olacağını iddia etse de Çin merkezli kaynak aksini iddia etmekte.

Çentiğe bu yıl akıllı telefon pazarında büyük bir eğilim oldu ve bir çok telefon yapımcısı cihazlarına çentiği ekledi. Cihazların ekran boyutlarını genişletmek isteyen şirketler için bir çözüm olan bu çentik hemen hemen tüm cihazlarda ortada bulunuyor. Ön kamera ve çeşitli yüz tanıma vb. sensörleri barındıran bu çentikte ilerleyen zamanlarda ne gibi değişiklikler olacak merakla beklenmekte. Huawei P30 ve P30 Pro'nun ekran teknolojisinde 1 çentiğe sahip olduğuna inanılıyor. Henüz cihazlar hakkında bu çentik kesinlik kazanmış değil.

Huawei P30 ve P30 Pro hakkında paylaşılan sızıntıları yaşanan gelişmeleri ilerleyen zamanlarda aktarmaya devam edeceğiz. Sizler Huawei P30 ve P30 Pro'da 1 çentiğin olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!