İklim Değişikliği Kutup Ayılarını Canavara Dönüştürüyor

Birçok kişi, zorlu kış koşullarında kutup ayılarının besin bulmakta zorlandıklarını söylüyor. Yeniden beliren bu bilgiler, kutup ayılarının kendi türlerini avlama sayılarındaki büyük artışı gözler önüne seriyor.

İklim değişikliği, sert bir şekilde etkisini göstermeye devam ediyor. Kutup bölgelerinde iklim değişikliği nedeniyle canlılar şimdiden zor durumlarda yaşamaya başladı bile. 

Araştırmacılar, iklim değişikliği nedeniyle özellikle kutup ayılarının zorlanmaya başladıklarını ifade ediyor. Bu tahmin edilmesi zor bir durum değil. Küresel ısınma özellikle de kutup bölgelerinde ciddi bir problem yaratıyor.

Kutup ayıları adeta yamyama dönüşüyor

Kutup ayılarının yaşam alanları ve av sahaları giderek küçülüyor. Birçok kişi, zorlu kış koşullarında kutup ayılarının besin bulmakta zorlandıklarını söylüyor. Yeniden beliren bu bilgiler, kutup ayılarının kendi türlerini avlama sayılarındaki büyük artışı gözler önüne seriyor.

Kutup ayılarının yamyamlık konusu ile ilgili olarak kutup ayısı uzmanı Ilya Mordvintsev bir açıklama yaptı. Mordvintsev, kutup ayılarında yamyamlığın köklü bir geçmişi olduğunu söyledi. Ayrıca bu vakaların nadiren görüldüğünü de belirtti. Bu uzman, Kuzey Kutup bölgesinde yamyamlık vakalarının artık daha fazla görülmeye başladığını söyledi.

Kutup ayılarının çok daha fazla oranda dişlere ve yavrulara saldırmaya başladığı da söyleniyor. Bu durum hayvanlar arasındaki yamyamlığın arttığının en büyük göstergesi. Küresel iklim değişikliği daha başka ne tür etkiler yaratabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR