Instagram 5 Yaşına Bastı İşte Instagram'ın Top 5'i

Instagram 5 Yaşına Bastı İşte Instagram'ın Top 5'i

Instagram 5 yıldır sosyal medyada resimlerimizi ve fotoğrafçılık yeteneğimizi paylaştığımız en renkli sosyal medya araçlarından biri. 

Instagram’ın şu 5 yıllık tazecik ömründe ilk beş sırada yer alan isimler nedense tamamen kadın sanatçı ve ikon canlardan oluşuyor. Bu durum Instagram’da erkek nüfusu çok kalabalık anlamına gelebilir. Çünkü şöyle bir bakacak olursak Instagram Top 5’i birer seksapel ikonu olarak da dikkati çekiyor.

Sıralama

İsim

Adres

Takipçi

1

Taylor Swift

@taylorswift

49.6 milyon

2

Kim Kardashian

@kimkardashian

48.1 milyon

3

Beyonce Knowles

@beyonce

47.2 milyon

4

Selena Gomez

@selenagomez

45.9 milyon

5

Ariana Grande

@arianagrande

44.6 milyon

Ancak Kim Kardashian moda dünyasına yön vermesiyle dikkat çekerken, Taylor Swift müzik endüstrisindeki feminist tutumuyla da öne çıkıyor. Özellikle Apple Music ve Taylor Swift arasındaki son atışma sanatçıyı tüm sosyal medyanın yıldızı yapmaya yetmişti. Belki de bu konuda seksist düşünmemek en iyisi.

5 yaşına basan Instagram’ın 500 milyondan fazla kullanıcısı var. Günlük aktif kullanıcı sayısı ise 300 milyonun üzerinde. Instagram’da 5 yıldır paylaşılan fotoğraf sayısı ise 20 milyarı aşmış durumda. Instagram’a entegre olan uygulama sayısı ise geçen yıl içinde yüzde 66 artış gösterdi.

Instagram Son On Yılın En Değerli Yatırımı

Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Instagram 500 Milyona Ulaştı, Kardeşi Olan Uygulamaları Yakaladı

YORUMLAR