Instagram’ın Yeni Başkanı Belli OIdu

Instagram’ın Yeni Başkanı Belli OIdu

Instagram’da önemli bir görev değişikliği yaşandı. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının yeni başkanı, halihazırda şirketin Ürün Müdür Yardımcısı olan Adam Mosseri oldu.

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketin internet sitesinden paylaştıkları yazıda, Adam Mosseri’yi Instagram’ın yeni başkanı olarak duyurdular. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Halihazırda Ürün Müdür Yardımcımız olan Adam Mosseri'nin bugünden itibaren Instagram'ın başına geçeceğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”  ifadeleri kullanıldı. 

Adam Mosseri

 *Fotoğraf, soldan sağa: Instagram'ın kurucu ortağı Mike Krieger, Instagram'ın yeni başkanı Adam Mosseri, Instagram'ın kurucu ortağı Kevin Systrom.

Kariyerine tasarımcı olarak başlayan Mosseri, 2008 yılında Facebook tasarım ekibine katılmıştı. Ardından ürün yönetimine geçen Mosseri, Instagram’ın Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte popüler uygulamanın Ürün Müdür Yardımcılığına geçti. 

Mosseri, yeni pozisyonu dahilinde Instagram’daki tüm faaliyetlerin denetiminden sorumlu olacak ve mühendislik, ürün ve operasyonlar dahil tüm bölümlerin yönetim kadrolarını belirleyecek. 

Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolara Facebook’a satan ve o tarihten beri yönetim kurulunda yer alan Kevin Systrom ve Mike Krieger, geçtiğimiz hafta şirketten ayrılma kararı aldıklarını açıklamışlardı. İkili, her ne kadar yeni projelere ve aklındaki diğer fikirlere yönelmek için böyle bir karar aldıklarını söylese de, asıl sebebin Facebook yönetimiyle aralarındaki anlaşmazlıklar olduğu iddia ediliyor.

Facebook çatısı altına girmeden önce yalnızca 30 milyon kullanıcısı bulunan Instagram, şu anda tam 1 milyarın üzerinde aylık aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.