Instagram’ın Yeni Özelliği ile Aradığınız Kişileri Hızlıca Bulun

Instagram’ın Yeni Özelliği ile Aradığınız Kişileri Çabucak Bulun

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yayınladığı yeni özellik ile birlikte aradığınız kullanıcıları çok daha kolay bulmanızı sağlayacak.

Instagram, yeniliklerine durdurak vermeden devam ediyor. Sosyal medya devi şimdi de, platform üzerinde aradığınız kişileri kolayca bulmak ve takip etmek için kullanabileceğiniz, taranabilir bir arama kartı olan 'Nametag' yani 'İsim Etiketi' özelliğini duyurdu. Evet, tıpkı Snapchat'in Snapcode'ları gibi.

Gerçek hayatta tanıştığınız veya merak ettiğiniz birisini Instagram’da bulmak çoğu zaman ızdırap haline gelebiliyor. Zira yaptığınız arama sonucunda aynı isimle binlerce kullanıcı ile karşılaşabiliyorsunuz. 

Instagram Nametag özelliği

Bu sorunu kökten çözmek isteyen ABD’li şirket, çareyi 'Nametag’ özelliğinde buldu. Bu özellik, aradığınız kişileri daha kolay bulmanızı sağlayacağı gibi, diğer kişilerin de sizi takip etmesini kolaylaştıracak. 

Nametag özelliği ile oluşturacağınız özel kimlik kartını telefonunuzun kamerasıyla okutarak, aradığınız kişinin profiline arama kutucuğunu pas geçerek ulaşabiliyorsunuz. 

Kendi Nametag'ınızı oluşturmak için profilinize gidin ve sağ üst köşede bulunan üç satır şeklindeki logoya tıklayarak Nametag seçeneğini bulun. Daha sonra isim etiketinizi oluşturabilir, farklı renkler ve emojilerle kişiselleştirebilir ve dilerseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Özelliği denedikten sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!