Instagram Stories Sadece 2 Ayda 100 Milyon Günlük Kullanıcıya Ulaştı

Instagram Stories Sadece 2 Ayda 100 Milyon Günlük Kullanıcıya Ulaştı

Instagram'ın Snapchat'e rakip olarak piyasaya sürdüğü yeni servisi InstaStories ortaya çıkalı yaklaşık 2 ay oldu. Bu süreçte büyük başarı elde eden Instagram Stories'in ulaştığı rakamlar ise inanılmaz seviyelerde.

Kendi yolunda neredeyse rakipsiz olarak ilerleyen ve geçtiğimiz ayın raporlarına göre günlük 150 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Snapchat, halen daha popülerliğini koruyor. Güncellemelerine devam Snapchat, her geçen gün yeni bir özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Snapchat'in bu yükselişini kıskanan diğer firmalar ise ona rakip olmak için bazı adımlar atıyor. Bu adımların en büyüğünü yaklaşık 2 ay önce atan Instagram, InstaStories isimli yeni servisini kullanıcılarına sunmuştu. Snapchat'e benzerliğiyle dikkatleri çeken InstaStories ilk başlarda yadırganarak karşılanmış olsa da bugün ulaştığı rakamlarla başarısından söz ettiriyor.

Instagram Stories Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bu yılın başlarında 500 milyon aktif kullanıcı barajını geçen Instagram'ın yeni servisi ortaya çıktığı günden bugüne kadar sevilerek kullanıldı ve bunun sonucunda da 100 milyon günlük kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Sadece 2 ayda bu rakamlara ulaşmayı başaran InstaStories 'in bu başarının arkasında elbette servisin ayrı bir uygulama olarak değil de, Instagram ana uygulamasıyla gömülü bir şekilde gelmiş olması yatıyor. Zaten yüksek kullanıcıya sahip olan Instagram'ın yeni servisine kullanıcı bulması da böylece kolaylaşmış oldu. InstaStories'in ilerleyen günlerde hangi özelliklere sahip olacağını henüz bilmiyoruz ancak, Snapchat ile rekabette önemli bir paya sahip olacağını söyleyebiliriz. 

InstaStories'in yükselişi karşısında Snapchat'in popülerliğinden de henüz bir şeyler eksilmedi ancak Facebook, Snapchat'e savaş açmış durumda. Bu yüzden ilerleyen günlerde Snapchat'i zor günler bekliyor olabilir.

Instagram Türkiye Nüfusu 22 Milyon Oldu

Instagram Kraliçesi Belli Oldu, Selena Gomez 100 Milyon Takipçiye Ulaştı

YORUMLAR