Instagram, Yaşanan Rezalet İçin Özür Diledi

Instagram reklam

The Guardian gazetesinde teknoloji yazarı olan Olivia Solon’un karşısına öyle bir Instagram reklamı çıktı ki ardından sosyal medya devi Solon’dan özür diledi.

Facebook üzerinden yayınlanan ‘bilmem kaç tane arkadaşın Intagram kullanıyor’ başlıklı reklamlarda, sosyal medya devi kişisel fotoğraf arşivinize erişebilme hakkını kullanır. Kütüphanenizden herhangi bir fotoğrafı seçen uygulama, Instagram’da daha fazlasını görmek için uygulamayı açın tarzı yazılarıyla paylaşır. Burada sıkıntı olan durumsa uygulamanın Solon’un fotoğrafları arasından en olmayacak olanı seçmiş olması.

solon tweet

Olivia Solon’un Twitter hesabından yayınladığı paylaşımda, Instagram’ın seçtiği fotoğrafta ağır hakaret ve tehdit içeren bir mailin ekran görüntüsünü görüyoruz. Solon’u öldürmek ve tecavüz etmekle tehdit eden mail sahibi fotoğrafta yer almıyor. Ancak teknoloji yazarının, paylaşımından anlaşıldığı üzere, kendisi durumu çok da kafaya takmıyor. Konuyla ilgili algoritmasını suçlayan Instagram’sa bu gibi paylaşımların otomatik seçildiğini belirterek Solon’dan özür diledi. 

YORUMLAR