Instagram'a Kötü Yorumları Engelleme Özelliği Geldi

Instagram'a Kötü Yorumları Engelleme Özelliği Geldi

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıları sevindirecek bir özelliğini geçtiğimiz gün kullanıma sundu. Bundan sonra kullanıcılar fotoğraflarını kötü yorumlara kapatabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde neredeyse tüm kullanıcılar tarafından beklenen resimlere yakınlaştırma yapabilme özelliği InstaZoom'u kullanıma sunan Instagram, bu hamlesiyle kullanıcıların gönlünü fethetmişti. Henüz çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen ancak, çoğu kesimde de sevinçle karşılanan bu özellik sessiz sedasız bir şekilde tüm kullanıcılara sunulmuştu. Aradan fazla bir zaman geçmeden Instagram uzun süredir üzerinde çalıştığı bir özelliği daha kullanma sundu. Bu sefer yorumlara odaklanan şirket istenildiği taktirde kötü yorumların kapatılabilmesini sağlayacak.

Küfür ve hakaret içeren yorumların engellenmesi için uzun süredir çalışmalar yapan Instagram, ilk etapta şirketler için bu özelliğini kullanıma sunmuştu. Özellik ile birlikte kötü kelime içeren yorumlar otomatik olarak engelleniyor ve aynı zamanda hesap sahibinin belirlediği kelimeleri içeren yorumlarda yine aynı şekilde işlem görüyordu. Kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıran bu özellik şimdi herkese açık şekilde kullanıma sunuldu. Öte yandan Instagram'da bundan sonra bir kullanıcının sizi takip edip etmediğini o kullanıcının profiline girdiğinizde (Twitter'da olduğu gibi) öğrenebileceksiniz.

Instagram'da Kötü Yorumları Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram'ın kullanıma sunduğu özelliği kullanmak için 1-2 saniye harcamanız yeterli oluyor. Özelliği aktifleştirmek için ilk olarak ayarlar kısmında yer alan "Yorumlar" seçeneğine ve oradan da açılan ekranda karşınıza gelen kutucuğu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra sizin fotoğlarınıza yapılan küfürlü yorumlar otomatik olarak engellenecek.

Facebook Norveç Başbakanını da Sansürledi

Snapchat Filtreleri Moda Haftasında Gerçeğe Dönüştü

YORUMLAR