Instagram’da Vitrin Dolaşarak Alışveriş Devri Başlıyor

Instagram’da Vitrin Dolaşarak Alışveriş Devri Başlıyor

Instagram görsel zenginliği ve hikayeler video servisiyle irili ufaklı tüm perakendecilere alışveriş hizmeti sunabilme fırsatı verecek. Bu özelliklerinin perakende sektörüne son derece kullanışlı geleceğini düşünen Instagram, alışveriş odaklı büyük bir yeniliği servise sunacak. Böylece Instagram sayesinde vitrin dolaşma zevkimizi de tatmin ediyor olabileceğiz.

Instagram’ın bu yeni servisi hem e-ticaret sitelerindeki ürünlere, hem de butik pazarlama alt yapılarına hizmet edecek. Yeni alışveriş hizmetinde Instagram; alışveriş içeriklerinin sağ alt tarafında yer alan “tap to view” yani “Tıkla Gör” seçeneği ile ürünlerin adını ve fiyatlarını görebilecekler. Görüntülenen ürünün üzerine dokunulduğunda ürün hakkında daha fazla bilgi ve satıcının göstermek istediği en fazla 5 ürün daha görüntülenebilecek. Hangi ürüne karar veriyorsanız “Şimdi Satı Al” sekmesini tıklayarak satıcının perakende satış sayfasına yönleneceksiniz. Böylece sosyal medyanızı takip ederken ihtiyacınız olan (ya da olmayan) ürünleri alışveriş sepetinize atarak alışveriş yapabileceksiniz. Bu noktada Facebook'un Pinterest'in ana özelliklerinden birini özellikle butik satıcılar için Instagram ile bütünleştirdiği söylenebilir ancak Facebook'un sosyal medyada alışveriş odaklı ilk atılım bu değil elbette. Kendi sayfalarından yıllardır bunu yapıyor.

Instagram’ın alışveriş servisi şimdilik sadece kısıtlı sayıda kullanıcı için ABD’de hizmet veriyor. Ancak Facebook şemsiyesi altındaki Instagram’ın bu özelliğinin hızla kitlelere sunulacağından hiç şüphe etmiyoruz. 

Instagram Fotoğraflarına Zoom ile Artık Daha Yakından Bakacaksınız!

Instagram Hikayeler Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

YORUMLAR