Intel Giyilebilir Teknolojiden Uzak Durabilir

Intel Giyilebilir Teknolojiden Uzak Durabilir

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Intel, giyilebilir teknolojiden uzak duracağının sinyallerini vermeye başladı. Bu alanda önemli gelişmeler yapacağı konusunda önce ümit veren şirket, şimdi de giyilebilir teknoloji alanında çalışan pek çok elemanını da işten çıkarıyor. 

Intel 2014 yılında Basis'i satın aldığında, bu satın almanın giyilebilir teknoloji alanında pek çok yeniliğe kapı aralayacağı konusunda umutlanmıştık. Ne yazık ki işler pek de umduğumuz gibi gitmedi ve Basis'in ilk Intel destekli ürünü bir takım sıkıntılar yaşadı. Daha sonra bu ürün yılın ilk aylarında piyasadan çekildi. Hala umudumuzu kaydetmedik diyorduk kl bugün teknoloji dünyasının önemli haber kaynaklarından TechCrunch'da bir rapor yayınlandı. Rapora göre, Intel'in giyilebilir teknoloji alanında çalışan pek çok insan işten çıkarılıyor

TechCrunch'a göre şirketin yakın kaynakları, Intel'in giyilebilir teknoloji alanından uzak durmayı planladığını ve yakında Yeni Cihazlar Grubu'ndaki çalışanlarını da görevden alınacağını söyledi. İşten çıkarma raporuna ek olarak TechCrunch, başarısızlıkla sonuçlanan Intel destekli ürün Ruby'nin de fotoğrafını almayı başardı. 

Ruby'nin ürün kutusunda kalp atış hızı ve uyku izleme özelliklerine sahip, temel akıllı saat işlevlerini gören temel bilgiler yer alıyor. Açıkçası Intel'in bu alanda çalışmalarına son verecek olması beni endişelendiriyor, zira ne kadar çok rekabet olursa o kadar iyi ürünler göreceğimizi düşünüyorum. İlerleyen dönemlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Güncelleme: Intel, giyilebilir teknoloji ürünlerinden vazgeçeceklerini reddeden bir açıklama yaptı. İşten çıkarmalar ile ilgili de herhangi bir yorumda bulunmadı. Yapılan açıklamada, "Intel hiçbir şekilde giyilebilir teknoloji ürünlerinden geri adım atmayacak. Aslında çalışmalarımız arasında TAG Heuer Connected akıllı saat ve Oakley Radar Pace akıllı gözlük gibi bizi heyecanlandıran unsurlar var." denildi.

Dell, Intel Tabanlı Windows 10 Mobile Akıllı Telefon Yapacak

Intel Kaby Lake İşlemcilerin Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR