Intel Kendi Drone Modeli Falcon 8+'ı Tanıttı

Intel Kendi Drone Modeli Falcon 8+'ı Tanıttı

Daha çok masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları için geliştirdiği yüksek performanslı işlemcileri ile tanıdığımız Intel karşımıza oldukça ilginç bir proje ile çıktı. Falcon 8+ adı verilen yeni drone tamamen Intel bünyrsinde geliştirilmiş bir insansız hava aracı.

Günümüzde drone kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Bu insansız hava araçları özellikle havadan çekim için benzersiz seçenekler. Droneların hobi amaçlı kullanımının yanısıra Amazon gibi firmalar tarafından kargo dağıtımı amacıyla kullanıldığına da tanık olmuştuk. Fakat Intel Falcon 8+ ensdüstriyel ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanmış bir drone.

Falcon 8+, Intel'in ilk drone projesi değil. Intel daha önceden farklı firmalarla birlikte çalışarak drone modelleri geliştirmişti. Fakat Falcon 8+ tamamen Intel bünyesinde geliştirilen ilk drone olma özelliğine sahip. Intel Falcon 8+'ın tasarlanma amacı ise araştırma ve gözlem işleri. Örnek olarak; inşaatlarda Intel Falcon 8+ kullanılarak inşaatın nasıl ilerlediği, nelerin eksik olduğu hızlı ve kolay bir şekilde tespit edilebilecek. Bu sayede zaman ve emek tasarrufu yapılabilecek.

Intel Falcon 8+'ın zolu şartlarla mücadele edebilmesi için kokpit bölümü su geçirmeyecek şekilde tasarlanmış. Bu da yağmurlu havalarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Intel Falcon 8+ yaklaşık 2.7 kg ağırlığında ve saatte 55 km civarında hız yapabiliyor. Bu sayede Intel Falcon 8+ piyasadaki birçok drone modelini hız anlamında geride bırakabilmekte.

Intel Falcon 8+'ın ne zaman çıkacağı ve fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

PTT Drone ile Kargo Teslimatına Hazırlanıyor

YORUMLAR