Intel Skylake İşlemcileri Ses Komutuyla Tüm Windows 10 Cihazları Açabilecek

Intel Skylake İşlemcileri Ses Komutuyla Tüm Windows 10 Cihazları Açabilecek

Bilgisayarlara ve mobil cihazlara sürat kazandıracak olan Intel Skylake yonga mimarisi Cortana ile her zaman iletişimde kalabiliyor.

Windows 10’un sanal asistanı Cortana ile bilgisayar kapalı olsa da iletişimde kalabilen Intel Skylake işlemcileri, bu sayede bilgisayarların ses komutuyla açılmasını da sağlayacak.

Intel Skylake Yongası Tüm Bilgisayarları Şimşek Gibi Hızlandıracak haberimizde detaylarını paylaştığımız yeni Intel çekirdek mimarisi PC kullanıcılarının ufkunu genişletiyor. Cortana ile sesli komut vererek bilgisayarı kontrol edebilmek Intel Skylake ile PC kapalıyken de çalışabilecek. Intel’in dün yaptığı konferansta açıkladığı bu yeni özellik Xbox ile de çalışıyor.

Aslında Intel’in Core M yongaları ses ile aktive olabiliyorlardı. Ancak Windows 10 ve Cortana entegrasyonu sadece Intel Skylake ile mümkün olabilecek. Bu özellik hem Windows 10 Phone’lar, hem de Xbox konsol ve Windows 10 PC’ler için geçeli olacak. Ancak mobil cihazlarda özelliğin ne kadar batarya harcayacağı henüz açıklanmadı.

Intel Skylake Yonga Mimarisi Akıllı Telefonların Hayatını Kurtaracak

Intel'in 6. Nesil Skylake İşlemcileri Çıkış Yaptı!

Skylake Çekirdekli Acer Predator G6 Herkesin İsteyeceği Bir Oyun Canavarı

YORUMLAR