Intel'den Açıklama: Ses Tanıma Dokunmatiği Bitirecek

Intel'den Açıklama: Ses Tanıma Dokunmatiği Bitirecek

Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı Mooly Eden ses tanıma teknolojisinin dokunmatik teknolojisini gelecekte ortadan kaldıracağına inanıyor. Eden şirketin “algısal programlama” operasyonlarını yönetmekte ve teknoloji portalı Cnet’e yaptığı açıklamada ses tanıma özelliklerinin dokunmatikler üzerinde dokunmatiklerin fiziksel klavyeleri ortadan kaldırması gibi etkiler yapacağını açıkladı.

Mooly Eden açıklamasına şöyle devam etti: “Ses insanlar arasındaki en iyi iletişim aracı. En sonunda bilim kurgulardan istediklerimiz için yeteri kadar programlama gücümüz var.”

Intel şu anda pek çok şirketle birlikte donanım, yazılım, kameralar ve algısal yönetim teknolojileri geliştiriyor. Her ne kadar ses tanıma henüz mükemmel seviyeye gelmemiş olsa da Mooly Eden 3 ila 5 yıla kadar dokunmatiğin ses tarafından ortadan kaldırılacağına inanıyor.

“Her şey taklite dayalı hale gelecek. Bilgisayarımla sizinle çalıştığım şekilde çalışmayı arzu ediyorum. Böylece bilgisayarlardan çekinen ne kadar kullanıcının daha kolay kullanım olanağına sahip olabileceğini hayal edebiliyor musunuz?” diyerek sözlerini sonlandıran Eden’ın bu öngörülerinin önümüzdeki yıllarda gerçek olup olmayacağını birlikte göreceğiz.

Opera'nın mobil web tarayıcısı iddialı geliyor

YORUMLAR