İnternette Tanıştığı Adama 65 Bin Mesaj Attı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir olaya göre; internette arkadaşlık sitesi aracılığıyla bir erkekle tanışan Jacqueline Ades, tanıştığı kişiye 17 aylık süreçte 65 bin mesaj attı. Ruh ikizinin bu adam olduğunu söyleyen Ades, takip ve rahatsız etme gibi sebeplerden dolayı tutuklandı.

ABD'nin Arizona eyaletinde yaşanan olayda uzun bir süredir yalnızlık çeken ve pek çok arkadaşlık sitesinde hesap oluşturan Jacqueline Ades'in tanıştığı bir erkeğe her gün yüzlerce mesaj attığı ortaya çıktı. Bir süre sonra bu durumdan rahatsız olan ve mahkemeye veren adamın ismi ise açıklanmadı. Bazı iddilara göre Ades'in psikolojisinin bozuk olduğu, bu sebepten dolayı da fazlaca mesaj attığı dile getirildi.

Ayrıca attığı mesajlarda tehdit içerikli unsurlar da barındıran Ades'in "Bana cevap ver, seni öldüreceğim. Ben bir katil olmak istemiyorum.” gibi cümleler kurduğu ortaya çıktı. Savcıya verdiği ifadede bazı günlerde adam ülke dışındayken evine girip banyo yaptığını ve tutuklanmasına rağmen “Onun benim ruh eşim olduğunu düşündüm” dediği belirtildi.

Şu anda siber taciz, siber zorbalık, haneye tecavüz gibi sebeplerden dolayı tutuklanan Ades'in hapishanede olmasına rağmen geri adım atmadığı ve "Beni engellerse buraya taşınacağımı söyledim. O beni engelledi, ben de buraya geldim.” dediği dile getirildi. Ades'in yakın zamanda psikolojik destek alacağı belirtiliyorken konu hakkında ismi verilmeyen adam, açıklama yapmaktan kaçındı.