Io Interactive'in Türk CEO'su Yeni HITMAN Oyununu Duyurdu

HITMAN

HITMAN oyunlarının geliştiricisi Io Interactive serinin geleceği hakkında açıklamalar yaptı ve yeni HITMAN oyununun müjdesini verdi.

Kiralık katil Ajan 47 ile gizli görevlere katılarak hedeflerimizi temizlemeye çalıştığımız HITMAN oyunları, oyun dünyasında özel bir yere sahipti. 90'lı yıllardan beri oynadığımız HITMAN oyunlarının sonuncusu geçtiğimiz sene çıkmıştı ve önceki oyunlardan bir hayli farklı bir yapıya sahipti. Bölümler halinde yayınlanan son HITMAN oyunu Steam üzerinde bir hayli iyi yorumlar almış durumda. Oyunun bütün bölümlerini, geliştirilmiş grafikler ve ek içeriklerini kapsayan Game of the Year sürümü ise dün itibarıyla satışa sunuldu.

Peki son HITMAN oyununun Game of the Year sürümü yayınlandıktan sonra serinin kaderi ne olacaktı? İşte bize bu sorunun cevabını firmanın başındaki isim olan Hakan Abrak veriyor. Hakan Abrak şu sözleri söylemekte:

"5 ay önce, Io Interactive'in bağımsız bir oyun stüdyosu haline geldiğini duyurmuştum. Bu tarihten beri bilinçli olarak sessiz kaldık; çünkü Io Interactive'in çalışanları, firma kültürü, beklentileri ve gelecek planları anlamında temsil etmesini istediğimiz şeye odaklanmak zorundaydık. Bu süreç zordu ve emek gerektiriyordu; fakat bu özel stüdyo için yeni bir başlangıç yaparken inanılmaz heyecanlı bir süreçti. "

Hakan Abrak, hayranlarına süregelen destek ve sevgileri için teşekkür ederken yeni HITMAN oyunu için büyük gelişme kaydettiklerini, paylaşmak için sabırsızlandıkları heyecan verici yeni özelliklere ve seride "ilk"lere sahip olduklarını sözlerine ekliyor. Hakan Abrak, yeni HITMAN için biraz daha beklememiz gerektiğini ve 2018 yılı içinde yeni oyun hakkında konuşmaya başlamayı planladıklarını dile getirmekte.

Square Enix'ten ayrıldıktan sonra HITMAN'i boşlamayan ve geliştirmeye devam eden firma, yeni oyun için detayları açıklamasa da daha önceki başarıları göz önünde bulundurulduğunda bizi üzmeyecektir.

YORUMLAR