iPhone 11 Pro Max ve Samsung Galaxy S20 Ultra Kapışıyor

Şu an ön siparişte olan ve 6 Mart’ta satışa çıkması planlanan Samsung Galaxy S20 Ultra modeli, Apple cephesindeki rakibi iPhone 11 Pro Max’in ile karşı karşıya geldi.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Samsung’un amiral gemisi Galaxy S20 Ultra, en büyük rakibi kabul edilen iPhone 11 Pro Max’le kapıştı. Hız testinde S20 Ultra’nın RAM performansı son derece dikkat çekiciydi.

Şu an ön siparişte olan ve 6 Mart’ta satışa çıkması planlanan Samsung Galaxy S20 Ultra modeli, Apple cephesindeki rakibi iPhone 11 Pro Max’in ile karşı karşıya geldi. Ayrıca açma başarılarını da listeleyen EverythingApplePro isimli YouTube kanalı, iki telefon arasındaki güç oranını net şekilde gösterdi.

iPhone 11 Pro Max ve Samsung Galaxy S20

Bu videoda görüldüğü kadarıyla iPhone 11 Pro Max’in yongası A13, Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden bir tık daha iyi diyebiliriz.

Tabiki küçük fark Galaxy S20 Ultra’nın performansını gölgelemeye yetmedi. Şirketin amiral gemisinin 12 GB’lık devasa RAM’i, iPhone 11 Pro Max’in 4 GB’lık RAM’i karşısında üstün bir performans gösteriyor.

Apple'ın akıllı telefonu RAM kapasitesi olarak düşük sayılsa bile, iOS işletim sisteminin optimizasyon başarısı daha ön plandaydı. Fakat buna rağmen Galaxy S20 Ultra'nın 12 GB’lık RAM’i rakibine rahatlıkla fark atıyor. Ayrıca bu test esnasında, iPhone 11 Pro Max’in ekranı 60 Hz’de çalıştı. Galaxy S20 Ultra ise 120 Hz’de teste girdi. Bu karşılaşma videosunu izledikten sonra, tuttuğunuz tarafı yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

 

YORUMLAR