iPhone’unuz Çalınırsa Kensington Cihazı Sizi Uyaracak - CES 2013

iPhone’unuz Çalınırsa Kensington Cihazı Sizi Uyaracak - CES 2013

Kensington şirketinin CES 2013’te duyurduğu Proximo anahtarlık, iPhone’unuz sizden çok fazla uzaklaştığında alarm çalıyor ve anahtarınızı bulmanıza yardımcı oluyor. Bu sistem aynı zamanda GPS izleme özelliğine de sahip.

Kensington, Proximo adı verilen bir sistem çıkardı. Bu sistem, anahtar ve iPhone gibi önemli eşyalarınızı kaybetmeniz ya da bunların çalınması gibi durumlara karşı sizi uyarıyor.

Proximo kiti adı da verilebilecek bu sistem; bir iPhone uygulamasının yanında bir anahtarlık ve başka bir şeyi izlemek için üçüncü bir cihaz içeriyor ki bu bir araç ya da sırt çantası olabilir. Eğer bu nesneleriniz sizden çok uzaklaşırsa, sistem size bu durumu bir alarmla bildiriyor.

Sistemin en önemli özelliği kullanıcının, anahtarlardan ve iPhone’dan en fazla ne kadar uzaklaşabileceğini mesafe olarak önceden kaydedebilmesi ve sistemin bunu BlueTooth yardımıyla bilmesi.

Anahtarlıkların ve uygulamanın her biri, konum bulmaya yardımcı olan, eşleştirilmiş cihazlarda sesli alarm tetkiki veren butonlarla gelmektedir. Bunun yanı sıra uygulama, aralık dışında bulunan cihazlar için GPS tabanlı izleme ile birlikte bir harita sunmakta.

Kit, $60 tutarının yanında, uygulamayla beraber beş cihaza yönelik sistem için $25 ödenerek satın alınabilir. 

X-Com: Enemy Unknown için Ücretsiz İçerik Çıktı

YORUMLAR