İşte Karşınızda Dünyanın En Pahalı Arabası LaFerrari

İşte Karşınızda Dünyanın En Pahalı Arabası LaFerrari

Eğer dünyanın en pahalı arabası hangi araba diye merak ediyorsanız bu sorunuzun cevabı belli oldu. Geçtiğimiz günlerde açık artırma yoluyla satışı yapılan ve Ferrari tarafından özel olarak üretilen LaFerrari model araba, fiyatıyla 21. yüzyılın en pahalı arabası oldu. LaFerrari'nin açık artırma sonucu belirlenen satış fiyatı ise tam olarak 7 milyon dolar. Bu fiyat güncel dolar kuruyla Türk Lirası'na çevrildiğinde ise ortaya 24.640.000 gibi bol sıfırlı ve çok haneli bir rakam çıkıyor. Eğer bu kadar parayı yanınızda taşımakta güçlük çekiyor veya koyacak yer bulamıyorsanız bir LaFerrari almak dertlerinize çare olabilir.

LaFerrari aslında normalde daha düşük fiyata sahip. Ferrari'nin bu model arabası için belirlediği fiyat 1.5 milyon dolar civarında. Fakat LaFerrari'lerin sınırlı sayıda üretilmiş olması nedeniyle bu fiyatlara satılan LaFerrari bulmak zorlaşıyor. Toplamda 500 adet üretilen bu arabalar daha önceden açık artırma üzerinden 5 milyon dolar civarında fiyatlarla satılmışlardı.

7 milyon dolara satılan LaFerrari'nin özelliği ise İtalya'da kısa bir süre önce gerçekleşen büyük deprem faciasına yardım amacı taşıması. Bu deprem felaketinin yaralarını sarmak için yapılan açık artırmada Ferrari, anavatanı İtalya'ya yardımda bulunabilmek için bir adet LaFerrari'yi bağışlamış ve bağışlanan bu araba açık artırmayla satılmış. Bu nedenle arabanın normalden bir hayli yüksek fiyata sahip olması hoş görülebilecek bir durum.

Arabaları Her Türlü Çizikten Koruyan Seramik Kaplamaya Olan Talep Artıyor

YORUMLAR