İyileşen Kadına İkinci Kez Corona Virüsü Tanısı Konuldu

Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Bu kez virüsü yenen bir kadın yeniden virüse yakalandı.

İyileşen Kadına İkinci Kez Corona Virüsü Tanısı Konuldu

Corona virüsü dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Bu kez virüsü yenen bir kadın yeniden virüse yakalandı.

Japonya'da Corona Virüsü Hızla Yayılıyor

Japonya’da corona virüsü teşhisi konduktan sonra tedavi edilen ve negatif sonuç veren hastada taburcu edildikten sonra ikinci kez virüse rastlandığı açıklandı. 40 yaşında olan Japon kadının turist rehberi olduğu duyuruldu. Çin'in Wuhan kentinden gelen turistleri taşıyan otobüste çalışan kadına corona virüsü tanısı konulmuştu.

Kadın ardından hasteneye alınmıştı ve 1 Şubat'ta taburcu edilmişti. 6 Şubat'ta yeniden teste alınan kadında virüs bulunamamıştı. Kadının 16 Şubat'ta yeniden virüse yakalandığı gündeme damga vurdu. Japonya vatandaşının hastaneden taburcu olduktan sonra işe gitmediği ve evde dinlendiği duyuruldu. Kadının yeniden virüse nasıl yakalandığı bilinmezliğini korumakta.

Son Dakika: Corona Virüsü için Aşı Bulundu! İşte Açıklama

Uzmanlar virüsün tedavisini bulmak için aralıksız olarak çalışmalarına devam etmekteler. Corona virüsünün belirtileri arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve ateş bulunmakta. Aynı gripte olduğu gibi. Virüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte.

Uzmanlar hastaların evlerinden çıkmamalarını ve kalabalıktan kaçınmalarını söylemekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın!

YORUMLAR