James Bond’un Lazer Saati Gerçek Oldu

James Bond’un Lazer Saati Gerçek Oldu

James Bond serisi hayranı bir lazer silahı meraklısıyla, enteresan minik aletler tasarımcısı bir araya gelince ortaya çıkacak olan ürünün ne olduğunu düşünmeye pek gerek yok. Bu iki meraklı mucit James Bond filmlerinin unutulmaz silahlarından biri olan lazer saati hayata geçirdiler.


Geliştirdikleri saat her yerde gördüğümüz lazer işaretleyicilerden farklı olarak gerçekten hasar verebiliyor. Saat hafif hedefleri vurabilecek ve zarar verebilecek şekilde tasarlanmış. Balonları patlatıyor kibrit çöplerini yakabiliyor.

Saat insanlara dikkat edildiği takdirde zarar vermiyor. Ancak direk olarak göz ile temas etmemesine özen gösterilmesi ve çıplak tenin üzerine uzun süre ile hedef alınmaması gerekiyor. Silah işlevselliğinin yanı sıra saat gerçekten zamanı da gösteriyor, alarmı çalışıyor.

Mucit ikili saati nasıl ürettiklerine dair bir el kitabı hazırlamayı ve bunu internete koymayı bir süredir düşünüyor. Ancak bununla ilgili kesin bir karara varmış değiller. Öte yandan seri üretime geçerek kendi web sitelerinden ürünlerini pazarlamaya da başlamak istiyorlar. Ancak bunun ne kadar yasal olduğu konusunda her hangi bir fikir sahibi değiller.

007 Legends Oynanış Videosu

YORUMLAR