Jandarma’dan Drone ile Trafik Kontrolü

Jandarma’dan Drone ile Trafik Kontrolü

Jandarma ekipleri, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak ve Denizli’de drone kullanarak araçları denetledi. 153 personelin görev aldığı ve droneların kullanıldığı ‘Ortak Trafik Güvenliği Bilinci’ çalışması yapıldı.

Dronelar her geçen gün daha da işlevsel hale geliyor. Farklı alanlarla kullanılmaya başlayan dronelar, şimdi de trafik kontrolünde görev alıyor. Jandarma ekipleri drone kullanarak asayiş uygulaması gerçekleştirdi ve araç denetimi yaptı.

İzmir'de jandarma ekiplerinin koordinasyonunda 48 noktada gerçekleştirilen uygulama kapsamında 7 bin 856 kişi Genel Bilgi Taraması'na (GBT) tabi tutuldu.

Toplam 610 personelin katıldığı çalışmada 3 bin 424 araç denetlendi, 35 araç trafikten men edildi, 87 sürücüye para cezası kesildi.

Umuma açık iş yerlerine yönelik denetimlerde ise 3 bin 388 iş yeri kontrol edildi, 4 iş yerinin kapatılması için tutanak hazırlandı. Denetimlerde kokuya duyarlı narkotik köpekleri de yer aldı.

Manisa’da 2 bin aracın kontrol edildiği uygulamada, 93 sürücüye 23 bin 883 lira para cezası uygulandı. Drone kullanılarak yapılan denetimlerde Denizli’de çeşitli suçlardan aranan 13 kişi gözaltına alınırken, Aydın’da da aranan 3 kişi yakalandı.

Drone İle Uyuşturucu Operasyonu

Jandarma Komutanlığı ekipleri asayiş ve yol güvenliğinin yanı sıra uyuşturucu ile mücadelede de Drone kullanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan uyuşturucu operasyonunda drone kullanılarak domates tarlasına gizlenmiş Hint Kenevirleri ele geçirilmişti.

Şehir içi güvenlikte drone kullanımının yaygınlaşması gerektiğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Drone Kullanarak Hırsızları Yakalattılar!

Drone Gürültüsüne Son! İşte Karşınızda Pervanesiz Drone

Hazır Olun, Drone Kuryeler Geliyor!

YORUMLAR