Japonlar Tokyo Olimpiyatlarına Uçan Araba Yetiştirmeye Çalışıyorlar

Japonlar Tokyo Olimpiyatlarına Uçan Araba Yetiştirmeye Çalışıyorlar

Dünyanın teknoloji devi Japonya, 2020 olimpiyatları için hazırlıklarına devam ediyor. Bütün herkese teknolojide ne kadar ileride olduklarını göstermek isteyen ülke, açılış töreninde uçan araba geçirmek için uğraş veriyor.

Japonya'da bir grup mühendis, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları açılışında gösteriye dahil olacak bir uçan araba için durdurak bilmeden çalışmaya devam ediyorlar. Cart!vator isimli bu grup, dikey iniş ve kalkış yapabilen ve tekerlekleri üzerinde kara yolların seyahet edebilen bu arabanın prototipi için çalışırken, henüz ismi koyulmamış bu arabanın, açılış törenlerinin en önemli anlarından biri olan meşale yakma merasimini de gerçekleştirebileceğini düşünüyor.

Tsubasa Nakamura önderliğinde çalışmaya devam eden mühendisler, kullandıkları batarya teknolojilerinin ilerleyen yıllarda son kullanıcıya kadar erişebilecek konuma gelmesi halinde, olimpiyat oyunlarının ardından uçan arabaların, insanlar tarafından kullanılabileceği görüşündeler. 3 metre uzunluğunda ve yaklaşık 1 yüksekliğinde olması planlanan araba hakkında henüz ayrıntılı bilgi vermeyen Cart!vator, arabanın son halinin 48 metre yükseklikte 30 kilometre yol alabileceğinin de altını çiziyor. Henüz arabanın herhangi bir videosunu göremesek de Jetgiller olma yolunda bir başka adımı daha attığımızı görmek oldukça sevindirici.

Uçan Bisiklet ile Trafik Çilesine Son Verin

Uçan Araba Adı Verilen Bu Araç Aslında Bir Araba Değil

YORUMLAR