Kedilere Özel Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretildi

Beyin izleme, duygu ölçme, dijital pazarlama ajansı olan Isobar ve Zoos Victoria tarafından geliştirilen bir gözlük sayesinde evcil kedilerin ruhsal çözümlemeleri sağlanacak. PVRR adındaki bu ürün, kedilere sanal gerçeklik hissini test ettirecek.

Genellikle çeşitli kişilerin veya hayvanların duygusal tepkilerini ölçen bir şirket olan Isobar, bu ölçümlerin sonucunda kedilere yönelik bir ürün sunmaya karar verdi. Kediler için sanal gerçeklik gözlüğü üretmek isteyen Isobar, Avustralya merkezli Zoos ile işbirliği yaptı. PVRR ürününde EEG ve EKG teknolojisini kullanan şirket, kedilerin ruhsal çözümlemesini ele aldı. Bu gözlük bıyık zayıflaması ve dokunsal telemetri olarak adlandırılan yöntemlerle kedilerin bir şeye ne derece ilgili olduğunu anlayarak, kedinin ilgilenebileceği şeyleri izletmeyi hedefliyor.

Şimdilik ön sipariş kapsamında olan bu cihazın kedilerin derdine çözüm sağlayıp sağlayamacağı konusu ise netlik kazanmış değil; ancak bir kedinin tam analizini yapmayı başaran PVRR, küçük ve hafif olmasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca bu üründe kullanılan teknoloji sayesinde kedilerin daha az rengi görebildikleri fakat karanlık ortamlarda da insanlardan daha net gördükleri kanıtlanmış oldu.

Son olarak bu ürünü üretmek için güçlü bir kadroyla çalışan her iki şirketin nasıl bir geri bildirim alacağını da merak ediyoruz. Bakalım evcil kedi sahipleri bu ürüne ilgi gösterecek mi? Ürün hakkında daha fazla bilgiyi bu adresten bulabilirsiniz.

 

YORUMLAR