Kilisede Pokémon GO Oynayan Oyuncu Ceza Aldı

Kilisede Pokémon GO Oynayan Oyuncu Ceza Aldı

Bir hafta kadar önce kilisede çektiği Pokémon GO videosu sebebiyle göz altına alınan Rus YouTuber, suçlu bulundu. Savcılık makamı tarafından hazırlanan iddianame sonunda, oyuncu üç yıllık hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.

Oyun oynamak eğlenceli olsa da nerede oynadığınıza ve oynadığınız yerde söylediklerinize de dikkat etmelisiniz. Böylesine bir hata yapan Rus Pokémon GO oyuncusu, bir kilisenin içerisine girmiş ve Pokémon avlamaya başlamıştı. Bununla da kalmayan Ruslan Sokolovsky, Hz. İsa ve din hakkında kimi şakalar yapmış ve hazırladığı bu videoyu YouTube kanalı üzerinden yayınlamıştı. 

Videoyu yayınlamasının hemen ardından göz altına alınan Sokolovsky'nin hazırlanacak iddianameyi bekleyeceğini ve 11 Mayıs günü çıkacağı mahkeme sırasında, ceza alıp almayacağının belli olacağı da söylenmişti. Savcının hazırladığı iddianamede oyuncu suçlu bulunurken, üç yıl ceza da istendi. Dava sürecinin sonuçlanmasından sonra Sokolovsky'nin gerçekten hapishaneye gidip gitmeyeceği ortaya çıkacakken, hala kefaletle serbest kalma şansı da bulunuyor. Oyuncunun hazırladığı o videoyu  hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

Pokemon GO Videosu Çektiği için Hapiste!

YORUMLAR