Klasik Atari Oyunları Tek Pakete Girdi

Klasik Atari Oyunları Tek Pakete Girdi

Atari 2600, 1977 yılında piyasaya sürülmüş ve ilerleyen yıllarda gezegenin her köşesine ulaşmayı başarmıştı. Pac-man, Space Invaders ve Pitfal! gibi klasik oyunları oynadığımız Atari 2600, Steam üzerinden tekrar yaşatılacak. 

Klasik oyunları seven oyuncuların hemen Steam'e koşması ya da hücum etmesi gereken paket ise duyurulduğu gün içinde çıktı. Atari Vault ismi verilen bu paket, Steam üzerinden hemen satın alınabilir durumda.

26,35TL fiyat etiketiyle satışa çıkan Vault, içerisinde 100 klasik Atari oyunu barındırıyor. Bu oyunlar arasında maalesef yukarıda da ismi geçen ve "klasik" sıfatını kazanan çoğu oyun yok. Bunun sebebi ise muhtemelen Pac-Man gibi oyunların, isim haklarının başka firmalara çoktan satılmış olması. Yine de eski günlerde oynadığımız birçok eğlenceli oyunun pakette kendisine yer bulduğunu da söyleyelim.

Atari Vault ile birlikte gelen en önemli özellik ise oyunlara, "multiplayer" yani çok oyuncu desteği verilmesi. Böylece internet üzerinden ya da aynı bilgisayardan ikişiyle oyunları oynamanız mümkün olacak. Sıralama tablolarıyla oyunlardaki puanlarınızı başkalarıyla karşılaştırabileceğiniz gibi, bunları yaparken de yep yeni bir arayüze bakıyor olacaksınız.

Tüm bunlarla birlikte paketin içerisinde 70'ler ve 80'lerde çıkan oyunlara ait müziklerin de pakette yer aldığını söyleyelim. Özellikle 8-bit dönemine ait sesleri tekrar dinlemek için güzel bir fırsat yakalamış olabilirsiniz. 

Asın Bayrakları! İlk Türk Yapımı Sanal Gerçeklik Futbol Oyunu Steam'de Desteklerinizi Bekliyor!

Türk Oyuncular Knight Online'ı Steam'deki İlk Gününde Acayip Hayvanlara Benzetti

Steam'in 2015 Yılı Satış İstatistikleri Açıklandı

YORUMLAR