Lara Croft: Guardian Of Light Android Sürümü Çıktı!

Lara Croft: Guardian Of Light Android Sürümü Çıktı!

Birkaç yıl önce PC ve oyun konsolları için yayınlanan Lara Croft: Guardian Of Light artık Android akıllı telefon ve tabletlerde de oynanabiliyor. Oyun dünyasında bir hayli ünlü Tomb Raider serisinin ana kahramanı olan Lara Croft ile çıktığımız yeni macerada Orta Amerika'ya konuk oluyoruz ve Maya mitolojisinin hakim olduğu bir hikayeye tanık oluyoruz. Oyunun senaryosu Duman Aynası olarak adlandırılan unutulmuş bir tarihi eser etrafında dönüyor. Bu aynanın özelliği ise dünyadaki ışığı yok edebilme potansiyeline sahip olması. Bu potansiyeli değerlendirmek isteyen karanlıklar tanrısı Xoloth aynayı ele geçiriyor. Lara Croft ise aynanın muhafızı olan Totec ile birlikte Xoloth'u durdurmak için işbirliği yapıyor. Biz de ikiliye bu maceralarında eşlik ediyoruz.

Lara Croft: Guardian Of Light, hikaye anlamında diğer Tomb Raider oyunlarına yakın olsa da oynanış anlamında biraz farklı. Zaten oyunun adında Tomb Raider başlığının yer almamasının sebebi de bu. Lara Croft: Guardian Of Light, aksiyon RPG oyunlarına benzeyen bir oynanış sunuyor. Oyunda kahramanımızı izometrik kamera açısını kullanarak yönetiyoruz. Bölümleri geçebilmek için hem Totec, hem de Lara'nın yeteneklerini kullanmamız ve bu şekilde bulmacaları çözmemiz gerekmekte. Ayrıca oyunda bolca aksiyon sunan bölümü sonu canavarı savaşları da yer alıyor.

Lara Croft: Guardian Of Light'ın mobil cihazlar için güzel bir uyarlama olduğunu söyleyebiliriz. Oyun çok yüksek olmayan bir fiyatla satışta. Lara Croft: Guardian Of Light'ın Android ve iOS sürümlerini bu bağlantıları kullanarak satın alabilirsiniz:

Tomb Raider'ın PS4 Pro ve PC Grafikleri Karşılaştırıldı

YORUMLAR