League Of Legend Yaz Mevsimi Şampiyonu Dark Passage Oldu

League Of Legend Yaz Mevsimi Şampiyonu Dark Passage Oldu

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League Of Legends, haftasonu Türkiye şampiyonluk ligi yaz mevsimi finallerine ev sahipliği yaptı. Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen final müsabakaları hem yoğun ilgi gördü hem de izleyenlerin yüreklerini hoplattı.

Cumartesi günü başlayan yaz mevsimi finallerinde finale yükselmeye hak kazanan Dark Passage ve Team Turquality, pazar günü binlerce seyirci önünde kozlarını paylaştı. Fakat bu seriden hemen önce izleyiciler Wild Fire ile Atlas takımı arasındaki 3.'lük ve 4.'lük maçını izlediler. Finaller boyunca tüm maçların birbirinden heyecanlı geçmesi hem e-spor için hem de izleyiciler için sevindirici. Ülkemizde biraz geç destek görmeye başlayan e-spor'un gelişmesi için oldukça önemli adımlar atan Riot Games, sezonluk olarak düzenlediği bu şampiyonluk ligleri ile profesyonel takımları izleyiciler ile buluşturuyor.

Yaz mevsimi ligini 14'de 14 galibiyet alarak namağlup bitiren Dark Passage takımı, finaller içerisinde uzun zaman sonra ilk mağlubiyetini almasına rağmen toparlanmayı başararak yarı finali geçti ve finale adını yazdırdı. Uzun bir aradan sonra Dark Passage'ı bu kadar zorlayan Wild Fire ise yarı finalde elenmesine rağmen Atlas takımını yenerek yaz mevsimi 3.sü olmayı başardı. Finalde karşılaşan 2 ezeli rakip DP ve TT takımları arasında geçen maçlarda ise, DP ağırlığını ortaya koyarak 3 - 0 gibi net bir skorla kupaya uzanan taraf oldu. Türkiye'nin en oturmuş ve en iyi kadrosuna sahip olan takımı DP, çok uzun süredir ülkemizdeki tüm ligleri ve kupaları kazanmaya devam ediyor. DP takımı ile birlikte turnuvada yer alan tüm takım oyuncularını bir kez daha tebrik ederek başarılarının devamını dileriz.

Yaz mevsimi finalleri bitmiş olmasına rağmen, en büyük final olan Türkiye Büyük Final'ine bir adım daha yaklaştık. 12 Temmuz'da Ülker Arena'da gerçekleşecek olan TBF, bugüne kadar Türkiye'de düzenlenen en büyük e-spor etkinliği olacak. TBF ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

League of Legends - Türkiye Sunucusuna Özel İndirimler (6 Haziran - 8 Haziran)

YORUMLAR