League of Legends 27 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Sayısını Geride Bıraktı

League of Legends 27 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Sayısını Geride Bıraktı

Geliştirici ekip Riot Games dünyanın önde gelen MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) oyunlarından bir tanesi olan ve kendilerinin geliştirmekte olduğu League of Legends için yepyeni istatistikleri geçtiğimiz günlerde kullanıcılarla paylaştı. Popüler oyunları League of Legends'ın günlük olarak 27 milyonun üzerinde aktif kullanıcı tarafından oynandığını dile getiren geliştirici ekip, sunucuları üzerinde aynı anda en çok League of Legends oynayan kullanıcı sayısının da yaklaşık 7.5 milyon olduğunu sözlerine ekledi.

Daha önce 2012 yılının Ekim ayında yaklaşık günlük 12 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan League of Legends'ın aradan geçen bir yılı aşkın sürenin ardından yakalamış olduğu 27 milyonluk günlük aktif kullanıcı sayısı gerçekten etkileyici. Bir yıl içerisinde yüzde yüzün üstünde büyüme gerçekleştiren oyun Riot Games'in yüzünü güldürüyor. Tabii ki bu büyüme sürecinde en büyük payın geliştirici ekip Riot Games olduğunu da göz ardı etmemek gerek.

League of Legends'a daha çok oyuncu çekebilmek amacıyla oyunu tamamen free-to-play (ücretsiz oynanabiliyor) modeliyle piyasaya süren geliştirici ekip, bunun yanında oyun içerisinde oyunculara çeşitli kahramları ve bu kahramanlara ait aksesuarları belirli ücretler karşılığında sunuyor. Tabii bu noktada oyuncuların oyun içerisinde kazandıkları altınlarla da yeni kahramanları açtırma şansı bulunuyor.

Yine geliştirici ekip tarafından oyuna yeni katılan oyuncular için hazırlanan karakter tanıtım videoları ve oynanış dersleri de oyunseverlerin oyuna adapte olma ve oyuna ısınma sürecini etkileyen en büyük faktörlerden.

League of Legends'ın şu an kendi kategorisinde yer alan en büyük rakibi Valve tarafından geliştirilen DOTA 2 olsa da yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen ve Starcraft evrenini konu alacak olan Blizzard'ın yeni oyunu Heroes of the Storm da bu ikiliyi zorlayacağa benziyor.

League of Legends'ı aşağıda yer alan bağlantı yardımıyla indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR