League of Legends - Tristana Güncellendi!

League of Legends - Tristana Güncellendi!

League of Legends'ın sevilen şampiyonlarından birisi olan Tristana, görsel ve oynanış bakımından büyük değişikler yaşadı. Bildiğiniz üzere Tristana, hem bir yetenek taşıyıcısı olarak orta koridorda hem de saldırı gücü taşıyıcısı olarak aşağı koridorda oynanabilen bir şampiyondu. Özellikle saldırı gücü taşıyıcısı olarak gerek menziliyle, gerekse kaçabilme yetenekleriyle en çok tercih edilen şampiyonlar arasında yer alıyor.

Görsel olarak kulaklarında ve gözlerinde yaşayan Tristana, daha şirin bir hale gelmiş. Oynanış olarak da büyük değişiklikler yaşayan Tristana'nın E yeteneğinin aktifi değişmiş. Tristana'nın yeni E yeteneği olan Patlayıcı Atış ile tek hedef haricinde artık etrafındakiler de hasar alacak. Yetenek ile seçtiğimiz bir rakibe veya bir kuleye birkaç saniye içerisinde patlayacak ve çevresindekilere hasar verecek bir bomba yerleştirebileceğiz. Ayrıca bomba yerleştirdiğimiz hedefe normal vuruş yaparak bombanın etkisinin yükseltebileceğiz.

Yapılan güncelleme ile birlikte Tristana'nın Roket Atlayışı yeteneğinin taban hasarı düşürülmüş. Ancak, üzerinde bomba olan bir rakibe Roket Atlayışı ile atladığımızda ekisinden daha fazla hasar çıkarabileceğiz.

Yapılan değişiklere baktığımızda Tristana'nın kaçarak oynamasındansa rakibin üstüne doğru atlaması doğru anda atlaması ekstra hasar kazandıracak. Bu da oynanış olarak farklı bir yapıda olacağını gösteriyor.

Şampiyonu orta koridorda yetenek gücü taşıyıcısı olarak oynayan sihirdarlar için yapılan bu güncelleme Tristana'yı bitirmek anlamına geliyor. Ancak, benim gözümde bir saldırı gücü taşıyıcısı olarak eskisinde daha kullanışlı bir hale geldiğini söyleyebilirim. Yetenekleri üzerinde daha önceden yapılan birçok değişikliğe rağmen hala oyun sonu çok güçlü olan Tristana'nın yine aşağı koridordaki yerini alacağını düşünüyorum.

League of Legends'ı sitemiz üzerinden indirebilirsiniz.

H1Z1'i Bugünden İtibaren Ücretsiz Olarak İndirebileceksiniz!

YORUMLAR