League of Legends'a Dereceli Oyun Kısıtlama Sistemi Geliyor

League of Legends'a Dereceli Oyun Kısıtlama Sistemi Geliyor

Dünyada en çok oynanan MOBA oyunu League of Legends'ın geliştiricisi Riot Games, oyun içerisinde negatif davranışlar sergileyen ve genel oyun deneyiminizi etkileyen oyuncuları engellemek için çalışmalarını sürdürüyor. Stüdyo, şimdi de bahsi geçen oyuncuların dereceli oyunlara girmesini engellemek için yeni bir metod geliştiriyor.

Yapımcı tanıtacağı yeni sistemi "Dereceli Kısıtlandırması" olarak adlandırıyor; sistem şu anda oyunun beta sunucularında denenmiş ve oyun deneyiminde oldukça yararlı bulunmuş. Sistem yavaş yavaş Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularında yayına girecek, diğer ülkelerin sunucuları da onları takiben sistemi aktive edecekler.

Yeni sistem basitçe negatif tutum gösteren ve oyununuzu mahveden oyuncuların, normal oyunlarda belirli bir aşamayı tamamlamadan dereceli sıralara girmesini engelliyor. Dereceli oyuna yasaklı olan oyuncular otomatikman oyun içerisinde chat'ten de yazamayacak ve cezalarını tamamladıktan sonra tekrar bir denenecekler. Bu oyuncular için bahsedilen aşamayı geçemeden dereceli oyuna girmek maalesef mümkün olmayacak.

Riot bu konuda oldukça iddialı olacak, dereceli oyun cezası bulunan oyuncuların bazıları sezon sonu ödüllerinden de mahrum kalacak.

League of Legends'ı güvenli bir şekilde bilgisayarınıza indirmek ve bu heyecana ortak olmak için aşağıdaki linkimizi kullanabilirsiniz:

YORUMLAR