League of Legends’da 1907 Fenerbahçe Kupayı Kaldırdı

League of Legends’da 1907 Fenerbahçe Kupayı Kaldırdı

League of Legends’da Rift Rivals heyecanı Türkiye’nin zaferiyle sona erdi. Grup aşamasında oynadığı 16 maçta 13 galibiyet alan Türk 1907 Fenerbahçe e-spor takımı finalde rakibi Vega Squadron karşısında 3-0’lık skorla kupayı kaldırdı.

League of Legends’da 13 farklı bölgenin en iyi takımlarını karşı karşıya getiren bölgeler arası Rift Rivals turnuvası sonuçlandı. Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde yer alan 4 takımın Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcileriyle karşı karşıya geldiği uluslararası turnuvayı 1907 Fenerbahçe e-spor takımı başarıyla göğüsledi.

Moskova’daki LCL Stüdyosu’nda gerçekleştirilen Rift Rivals turnuvasında Türkiye’yi kış sezonunu ilk 4 sırada bitiren BAUSuperMassive eSports, Oyunfor.CREW, 1907 Fenerbahçe Espor ve Team AURORA temsil ettiler. Takımlarımızın karşında ise aynı sezonu başarıyla tamamlayan Virtus.pro, Vaevictis e-Sports, M19 ve Vega Squadron isimli takımlar yer aldılar.

Turnuva boyunca karşılaştığı 4 rakibini de mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor Takımı, namağlup unvanıyla çıktığı final maçında rakibi Vega Squadron'u 3-0 mağlup etti. Bu sonuçla turnuva şampiyonu olan 1907 Fenerbahçe Espor Takımı, League of Legends platformunda uluslararası bir turnuva da Şampiyonluğu Türkiye'ye getiren ilk takım oldu.

League of Legends Sunucuları Ülkemize Taşındı!

League of Legends Üniversite Ligi Rekor Kırdı!

YORUMLAR