League of Legends'ı Arkadaşlarınız ile Birlikte Oynayın, Ödülleri Kapın!

League of Legends'ı Arkadaşlarınız ile Birlikte Oynayın, Ödülleri Kapın!

Popüler MOBA oyunu League of Legends'a dün gece saatlerinde gelen yeni bir etkinlik ile 2 hafta boyunca arkadaşları ile birlikte oyun oynayan oyuncular bonus IP kazanıyor. Etkinlik süresi boyunca arkadaşlarınızı da yanınıza alarak bonus IP kazanma şansı yakalayın.

Son zamanlarda ülkemizde de büyük gelişim göstererek profesyonel lige sahip olan League of Legends'ın Şampiyonluk Ligi maçlarını her hafta sonu RiotGamesTurkish Twitch kanalı üzerinden takip edebiliyorsunuz. Son derece heyecanlı maçlara tanık olduğumuz ligde, E-spor'a giriş yapan Beşiktaş'ın takımı 12 - 0 ile lider olarak yoluna devam ediyor. Fakat konumuz bonus IP ödülleri. Şampiyonluk Ligi hakkında kısa bilgimizi verdikten sonra dün gece aktif edilen bonus IP etkinliğine geçelim.

Dün akşam arkadaşlarım ile oynarken farkettiğim yeni etkinlik 2 hafta boyunca sürecek ve arkadaşları ile birlikte League of Legends oynayan oyuncular için geçerli olacak.

Sihirdar Vadisi, Sonsuz Uçurum(ARAM) ve Uğursuz Koruluk üzerinde geçerli olan bonus IP etkinliğinden yararlanıp, ekstra IP kazanabilmek için en az bir arkadaşınız ile birlikte oyuna girmeniz gerekiyor. Aksi taktirde bonus IP kazanma şansı elde edemiyorsunuz. Peki kazanılacak olan IP'lerin bonus oranları nedir diye merak ediyorsanız, aşağıdaki listemize bakabilirsiniz.

  • 2 Kişi: 4 Kat IP
  • 3 Kişi: 6 Kat IP
  • 4 Kişi: 8 Kat IP
  • 5 Kişi 16 Kat IP

Bir önceki cümlemde de belirttiğim üzere tek başınıza girdiğiniz oyunlarda bonus IP kazanma şansınız bulunmuyor. Eğer League of Legends'da yeniyseniz ve çok fazla arkadaşınız yoksa, oynadığınız oyunların sonlarında birlikte oynadığınız kişileri arkadaş listenize ekleyerke yeni arkadaşlar edinmenizi ve bu arkadaşları daha sonra oynayacağınız oyunlara davet edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen bonus IP ödülleri oynadığınız her oyunda kazanacağınızı göstermiyor. Fakat oynadığınız her oyunda kişi sayısına göre bu oranlarda bonus IP kazanma şansınız bulunuyor. Yeni şampiyonlar, rün sayfaları ve rünler alabilmek için oldukça yararlı olacağını düşündüğüm bu etkinliği sakın kaçırmayın. Etkinlik 2 hafta sonra sona erecek fakat oyun üzerindeki etkilerine göre tekrar temelli olarak getirilebilir. Eğer benimle LoL oynamak isterseniz haberin altındaki Twitter adresime League of Legends Türkiye sunucusundaki nickinizi yazmanız yeterli. Ben nickinizi aldıktan sonra oyunda listemin müsade ettiği yere kadar sizleri eklemeye devam edeceğim.

Microsoft'un Yeni Tarayıcısı Spartan Bir Sonraki Windows 10 Önizlemesi ile Geliyor

YORUMLAR