Lenovo'dan 25. Yılına Özel ThinkPad Geliyor

25 yıl önce IBM'in tasarladığı ve Lenovo şirketinin çıkardığı ThinkPad, özel bir tasarım ile tekrar kullanıcılara sunulacak. ThinkPad'in 25. yılı olduğu için de ismi ThinkPad 25 olarak belirlenmiş.

Lenovo tarafından Haziran ayında resmileşen ThinkPad 25 hakkında bugün pek çok bilgi ortaya çıktı. Lenovo şirketi kullanıcıları maziye götürmeyi hedeflediği için yeni ThinkPad 25, ilk ThinkPad’in tasarımına benzeyecek. Ayrıca ThinkPad 25 donanım olarak da kullanıcıları tatmin edebilecek seviyede olmasıyla dikkat çekiyor.

Dizüstü bilgisayarın teknik özelliklerine baktığımızda, 14 inç IPS ekran ve Intel Core i7 işlemci göze çarpıyor. 16GB RAM ve 512GB SSD barındıracak olan ThinkPad 25, GTX 940X ekran kartını kullanacak. Thunderbolt 3'lü USB-C, üç adet standart USB, MicroSD kart okuyucu, bir HDMI ve bir Ethernet portu bağlantısına sahip olacak olan dizüstü bilgisayar, eflatun rengindeki Enter tuşu ile dikkat çekecek. Bunların dışında klasik ThinkPad tasarımıyla geleceği söylenen laptop, yüz tanıma özelliğine sahip bir web kamera barındırıyor.

ThinkPad’in yıldönümü Ekim ayı olduğu için, önümüzdeki ay satışa sunulacak olan ThinkPad 25’in fiyatı henüz belirsizliğini koruyor.

YORUMLAR