Lenovo, RIM’i Satın Alacağına Dair Söylentileri Küçümsedi

Lenovo, RIM’i Satın Alacağına Dair Söylentileri Küçümsedi

Lenovo, RIM’i elde etmenin gerekli olmadığını söyledi fakat mümkün ortaklıklar ve satın almalar yoluyla işini büyütmeyi planladığı bilgisini de verdi.

Lenovo’nun mali işler baş görevlisi Wong Mai Ming, geçen hafta Bloomberg ile yaptığı röportajda, şirketin satın alma ile tüm fırsatları gözden geçirdiğini ve RIM ile Lenovo arasındaki diyaloğun açık olduğunu söyledi. Kısa bir süre sonra Web’de Lenovo ve RIM’in bir satın alma konusunda görüştüğü iddiaları dolaşmaya başladı. Bununla birlikte Lenovo konuşmacısından bugün öğrenildiğine göre şirket, genel söylentiler ve spekülasyonlar konusunda herhangi bir görüş bildirmiyor fakat Wong Mai Ming şu açıklamayı yapıyor: “Lenovo’nun CFO Waiming’inin son röportajda M&A stratejisi konusunda genel konuştuğunun farkındayız. RIM gazeteci tarafından potansiyel bir hedef olarak büyüdü ve Bay Wong, M&A stratejisinden önceki tüm ifadeleri tutarlı şekilde yeniden cevapladı: Lenovo hem M&A  yoluyla hem de doğal yollardan işini büyütmeye odaklanmıştır. Doğal olmayan yollar çıktığında onlara herhangi bir stratejik uyum olup olmadığı yönünden bakarız.”

RIM’in satın alınması konusundaki söylentiler bir yılı aşkın bir süredir mevcut. Aslına bakarsanız, geçen Ocak ayında yatırım bankasının satın alma teklifleri alanında yardımcı olup olmayacağını görmek için Goldman Sachs ile konuşmalar yapmaktaydı. Sonra Samsung’un ve IBM’in de RIM’i satın almakla ilgilendiği öğrenildi.

Bununla birlikte RIM, sadece BlackBerry 10’un geleceğine odaklandığını ve mümkün olan satın almalar ile ilgilenmediğini belirtti.

Çarşamba günü RIM, uzun bir bekleyişin ardından BlackBerry 10’u çıkaracak ve onun geleceğini tartışacak. 

Intel, DH61AG Masaüstü Anakartı için Yeni BIOS Çıkarıyor

YORUMLAR