Lenovo Phab 2 Telefonları Duyuruldu, İşte Fiyatı ve Özellikleri

Lenovo Phab 2 Telefonları Duyuruldu, İşte Fiyatı ve Özellikleri

Ortaya çıkan yeni haberlere göre önümüzdeki Perşembe günü düzenlenecek olan bir etkinlikte, Lenovo içlerinde Tango teknolojisini kullanan telefonun da olduğu üç yeni modelini duyuracak. Çeşitli sensörlerle donatılmış olan bu telefonun, günümüzün en akıllı telefonu olacağı söyleniyor.

6.4-inch büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak PHAB2, çift kameralı PHAB2 Plus ve PHAB2 Pro, Tango teknolojisini kullanan ilk telefonlar olacaklar. Lenovo'nun yeni amiral gemisi olacağı söylenen PHAB2 Pro, 6.4-inch Quad-HD ekran, Qualcomm Snapdragon 652 işlemci, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı, 4050mAh batarya kapasitesi ve 16MP arka ile 8MP ön kamera özellikleriyle piyasaya sürülecek.

PHAB2 ise 6.4-inch 720p HD ekrana sahip olacak. Dört çekirdekli MediaTek 8735 işlemci kullanacak olan telefon, 3 RAM'e sahip olacak ve 32GB dahili depolama alanı ile gelecek. 4050mAh batarya kapasitesinin yanı sıra 13MP ön ve 5MP arka kamera seçenekleri sunacak. PHAB2 Plus'da ise çözünürlük 1080p seviyesine çıkacak ve MediaTek'in altı çekirdekli işlemcisi ile kullanıcıları ile buluşacak. 

Project Tango Nedir?

İki yıl kadar önce CES fuarında Lenovo ve Google tarafından duyurulan Project Tango, akıllı telefonların üzerinde yer alan sensörlerin daha etkin kullanılmasını amaçlıyor. Telefonlara koyulacak harici sensörler ile birlikte, telefonların bulundukları ortamları taraması ve oraların üç boyutlu modellerinin çıkarılması hedefleniyor. Kameraların insna gözüne benzer şekilde algılama yapması için tasarlanan Tango projesi, arttırılmış gerçeklik ve VR için ise yeni bir kapı aralayabilir.

Aşağıda yer alan videodan da görebileceğiniz gibi Tango gücüne sahip telefonların üzerinde bulunan kameralar, ortamı üç boyutlu tarayabildikleri gibi bunları okunabilir ve değiştirebilir verilere dönüştürüyorlar. Böylece kendi evinizin üç boyutlu taramasını yaptıktan sonra bunu bir oyuna ya da uygulamaya aktarmanız mümkün olabiliyor. Böylece oturma odanızda geçen bir oyun oynama şansı yakalayabildiğiniz gibi daha başka birçok avantaja da sahip olabiliyorsunuz. 

Tango teknolojisini kullanacak ilk telefon serisi olan PHAB2'ler ise ortalama bir fiyatta piyasaya sürülecek. Yapılan açıklamaya göre PHAB2 199 dolar, PHAB2 Plus 299 dolar ve Tango teknolojisine sahip olan PHAB2 Pro ise 499 dolar gibi bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. 

Project Tango Teknolojisini İçeren İlk Telefon Lenovodan Geliyor

Google Project Tango Tablet Ortaya Çıktı

YORUMLAR