LG'nin Yeni Soundbar'ları Google Asistan ve Dolby Atmos Desteği ile Gelecek

Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenecek  olan CES 2019‘a sayılı günler kala, LG CES 2019'da tanıtacağı soundbar modelleri duyurdu. Duyurulan modeller LG soundbar ailesinin yeni üyeleri yüksek ses kalitesiyle birlikte akıllı özellikler sunmakta. SL10YG, SL9YG ve SL8YG olarak isimlendirilen bu modeller Dolby Atmos ve yerleşik Google Asistan'a sahip olarak CES 2019'da tanıtılacak.

Duyurulan bu modeller ile kullanıcıların uzaktan Google Sesli Asistan yardımı ile sesi aç, sesi kapat, müziği değiştir gibi komutları herhangi bir tuşa dokunmadan, koltuklarından kalkmadan yani rahatlarını hiç bozmadan sesli olarak kontrol etmeleri sağlanmış olacak. Dolby Atmos teknolojisi ile de kullanıcılarına sanki sinema salonundaymış gibi yüksek kaliteli bir ses hissi sunacak. Ses sistemi DTS: X ile ses konusunun ayrıca güçlendirildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Tasarım açısından oldukça minimalist duran soundbar, oldukça zarif bir görünüme sahip. Fiyatlandırma konusunda LG tarafından herhangi bir açılama yapılmazken yeni modellerin satış fiyatlarının CES 2019 fuarında açıklanması bekleniyor.

Sizler LG'nin yeni tanıttığı Soundbar'lar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ne kadarlık bir fiyattan satılır? Yorumlarda düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın!