LG V30'un da Plus Versiyonu Geliştiriliyor Olabilir

LG V30'un da Plus Versiyonu Geliştiriliyor Olabilir

LG'nin yeni amiral gemisi olacak diyebileceğimiz LG V30 adlı akıllı telefonunu tanıtmasına çok az bir süre kaldı. Apple'ın iPhone 8'i ile Samsung'un Galaxy S8'ine rakip olacak olan V30'un bir de V30 Plus adlı daha büyük bir versiyonunu geliştirildiği iddia edildi.

Güvenilir bir kaynak olan ETNews'in açıklamalarına göre LG, 31 Ağustos tarihinde başlayacak olan Berlin tüketici elektroniği fuarı IFA'da V30 Plus'ı da tanıtabilir. Eğer böyle bir şey olursa LG'nin V serisi için bu plus versiyon bir ilk olacaktır. LG'nin iPhone'un Plus modellerine ve Samsung'un Note serisine rakip olmak için böyle bir plan içerisinde olduğu belirtiliyor.

LG V30 Plus'ta, V30'da bulunan 64GB'lık dahili hafızanın yerini 128GB'lık daha büyük bir dahili hafızanın alacağı, bunun dışında da ses sistemi ve kablosuz şarj özelliklerinin biraz farklı olacağı düşünülüyor. Ayrıca büyüyen ekran ve gelişen özellikler sonucunda fiyatının da V30'a göre gözle görülür şekilde fazla olacağı şüphesiz. Güney Kore'de V30'un 700$ fiyat ile satılacağı göz önüne alınırsa V30 Plus'ın 875$ gibi bir fiyattan satılacağı tahmin ediliyor. Fakat bu telefonun Güney Kore dışında satılmama ihtimalinin olduğu da söylenenler arasında.

LG V30 ve V30 Plus'ın 15 Eylül tarihinde Güney Kore'de satışa çıkacağı birçok kaynak tarafından söyleniyor. Bu tarih Galaxy Note 8'in çıkış tarihi ile aynı olarak göze çarpıyor. Fakat Galaxy Note 8'in tanıtım tarihi 23 Ağustos olduğundan dolayı bu akıllı telefonlar arasında en yakın tarih oluyor.

LG, V30'un Kamerası Düşük Işıkta Bile Çok Kaliteli Olacak

YORUMLAR