LG webOS Tabanlı Akıllı Saati Üzerinde Çalışıyor

LG webOS Tabanlı Akıllı Saati Üzerinde Çalışıyor

Dünya çapında eksik ama bir o kadar da popüler olan mobil işletim sistemi webOS gündemden kolay kolay düşmeyi düşünmüyor. Önce HP tarafından pay biçilmiş, daha sonra LG'ye satılmış olan webOS, mobil cihazlar kulvarında LG'nin yeni akıllı saat cihazlarına hayat vermeye hazırlanıyor.

LG tarafından desteklenen bir geliştirici web sitesi webOS ile hayat bulacak akıllı saat projesi hakkında reklam çevirmeye başladı ve görünüşe göre LG bu konuda iddialı ilerliyor. LG zaten akıllı saat pazarına iki Android modeliyle giriş yapmış, Google'ın da giyilebilir yazılım desteğiyle G Watch modellerini tanıtmıştı. Şimdi Android'ten farklı bir alternatif olarak webOS tabanlı bir model üretimiyle LG, pazardaki yerini sabitlemeye çalışıyor. Android aksesuarların rakip platformlarla karşılaştırıldığında verimsiz olarak görülmesi webOS'den beklentileri de yüksek oranda arttırıyor. Akıllı saat kategorisinde tam performans sergileyebilecek ve kullanıma itecek güzel özelliklerle donatılacak bir cihaz LG'yi tutunduğu alanda daha da güçlendirecektir.

webOS'yi tekrar mobil ortamda görebilecek olmak oldukça heyecan verici, ancak LG bu konuda müşterilerinden sabır bekliyor. Şu anda LG için önde gelen birçok proje var ve bu yeni akıllı saat projesi için hiç gün ışığı görmeyen geliştiricilerin daha çok yolu var gibi.

LG'nin daha önceden akıllı telefonlar için ürettiği webOS tabanlı TV kumanda uygulamasını denemek isterseniz sitemiz üzerindeki linkler yardımıyla kolayca indirebilirsini:

YORUMLAR