LG'den Kavisli OLED Televizyonlar

LG'den Kavisli OLED Televizyonlar

LG Electronics, CES 2013 Fuarı’nda Curved OLED TV’si EA9800’ü teknoloji severlerin beğenisine sundu. LG’nin WRGB teknolojisiyle gelen ürün, etkileyici kavisli bir tasarıma ve canlı görüntü kalitesine sahip. EA9800 model adına sahip televizyon, CINEMA 3D desteğini de sunuyor. Ürünün kavisi sayesinde bütün ekran yüzeyi seyircinin gözlerine eşit uzaklıkta bulunuyor ve bu sayede ekran kenarlarında görsel bozulma ve ayrıntı kaybı sorunları ortadan kalkıyor.

LG’nin OLED TV’leri WRGB teknolojisi sayesinde canlı ve gerçekçi görüntüler üretiyor. Four-Color Pixel sistemi, yüksek renk kalitesi elde etmek için geleneksel RGB düzeneği ile birarada çalışan bir beyaz alt piksele sahip. Color Refiner özelliği ise yüksek düzeyde canlı ve doğal renkte görüntüler sunuyor. 

55 inç boyutundaki OLED TV, ortamdaki parlaklık ya da izleme açısı ne olursa olsun sınırsız kontrast oranı sağlıyor. Ürün ayrıca sınırsız kontrast oranı ile canlı renkler ve siyahın derinliğini tamamlayan High Dynamic Range (HDR) algoritmasına sahip. Söz konusu teknoloji, kontrast oranı tutarlılığı ile maksimum renk ayrımı sunuyor. OLED teknolojisi ışık yayarak görüntü oluşturduğu için herhangi bir LED veya panel ışıklarına gerek duyulmuyor. Bu sayede LG OLED TV’ler hafif ve ince tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 

Modelin ağırlını azaltmak için karbon fiber ile güçlendirilmiş plastik (Carbon Fiber-Reinforced Plastic–CFRP) kullanılırken OLED TV’nin pürüzsüz stili ve ince profili, LG’nin WRGB teknolojisinin sağladığı çarpıcı görüntüleri tamamlıyor.

LG’nin Paper Slim tasarımı, ekran ile ayak kısmını estetik bir şekilde birleştiriyor. Öte yandan, Cinema Screen adı verilen neredeyse çerçevesiz dizaynı ile izleyiciyi içine çeken görüntüler sunuyor. Minimum ölçülerdeki çerçeveler gerçek anlamda kapsayıcı bir 2D ve 3D seyir deneyimi yaşanmasına yardımcı oluyor. Yeni model tek bir kişinin bile kurulumu yapmasına imkan veren, kolayca monte edilebilen bir duvar askısı ile birlikte gelecek. 

LG'nin Ultra HD televizyonları kapışılmakta

YORUMLAR