LG'in Yeni Ekmek Kapısı Elektrikli Araçlar Olacak

LG'in Yeni Ekmek Kapısı Elektrikli Araçlar Olacak

"LG'yi nasıl bilirdiniz?" diye sorsalar çamaşır, buzdolabı, TV ve cep telefonu üreten bir şirket olduğunu ezberden söyleyebiliriz değil mi? Ancak artık ezber bozmamızın zamanı gelmiş de geçiyor bile. Çünkü LG, ABD'de yeni açacağı fabrikasında elektrikli araç endüstrisi için de parçalar üretmeye başlayacak.

Elbette, daha önce LG için "otomotiv" dendiğinde şirketin aklına, otoparka bulunan ve şirket çalışanlarına ait araçlardan başkası muhtemelen gelmiyordu. Ancak, ABD'nin Detroit eyaletinde bulunan Motor City'de (tam da adına layık bir kentte) yeni açacağı 250 bin metre karelik tesiste LG, elektrikli araçlar için bileşenler üretmeye başlayacak.

Aslında LG'ye "supap kapağı nerede bulunur" diye sorsak, sanırım bir süre çenesini kaşıyarak düşünmesi şaşırtıcı olmazdı. Ama, elektrikli motorların devreye girmesi LG'nin uzmanlık alanına giriyor ve şirket bu konuda tecrübesini konuşturmak istiyor. Öte yandan, “Araç Bileşenleri” bölümü açan LG, yeni ortağı General Motors ile yaptığı anlaşmalar sayesinde hızlı büyüyen bu yeni bir iş koluna da yatırım yapmakta oldukça kararlı görünüyor.

Bu arada meraklısı için bir not düşerek; LG’nin söz konusu araç bileşenleri bölümünün, 2017'nin ilk yarısında 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 43 artışla 1,5 milyar dolar gelir elde ettiğini de hatırlatmak isteriz.

Otomobil Üreticileri Apple ve Google Elektrikli Arabalarına Karşı Birleşiyor

Elektrikli Arabaların Şarj Sıkıntısına Kablosuz Çözüm

YORUMLAR