LG’nin Yeni Aksiyon Kamerası Wi-Fi ya da Telefon Olmadan Canlı Yayın Yapıyor

LG’nin Yeni Aksiyon Kamerası Wi-Fi ya da Telefon Olmadan Canlı Yayın Yapıyor

LG’nin yeni tasarladığı aksiyon kamerası LG CAM LTE, YouTube ya da benzeri medya mecraları için anında yayın yapabilecek özelliklere sahip. Üstelik bunu bir Wi-Fi ve telefon desteği olmadan yapabiliyor.

LG’nin yeni aksiyon kamerası CAM LTE kendi üzerinde bulunan 4G özelliği ile doğrudan web üzerinde canlı yayın yapabiliyor. Yani kamera için ayrı bir hat ve SIM kart kullanmanız gerekiyor. Ya da var olan SIM kartınızı cihaza takabiliyorsunuz. Böylece aksiyon anında cep telefonunuzu rike atmamış oluyorsunuz. Biraz GoPro Hero4 Session’a benzeyen LG CAM LTE, GoPro’nun aksine kendi bünyesinde barındırdığı GPS sistemiyle Garmin ve TomTom kameralar gibi çalışıyor. Bu da çektiğiniz filmlerin lokasyonlarını da kayıt edebileceğiniz anlamına geliyor. 

LG CAM LTE özellikleri

12MP sensör kullanan LG CAM LTE, 30fps 4K UHD çekim yapabiliyor. Bu kayıt hızı 1080p çözünürlükte 60 ve 720p çözünürlükte 120fps olarak otomatik olarak ayarlanıyor. LG CAM LTE bellek olarak 2TB’a kadar olan bellek kartlarına bluetooth, USB ve Wi-Fi ile destek verebiliyor. Böylelikle 4K çekimleri depolamak için endişe etmeye gerek kalmıyor. Bir metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan kamera, hareket sensörleriyle donatılmış ve aşırı hızlarda “image stabilizer” kullanarak görüntü sarsılmalarını da önleyebiliyor.

LG’nin açıklamasına göre LG CAM LTE aslında LG G5 için tasarlanmış olan “Friend” ürün bandının son halkası. Şimdilik kağıt üzerinde bir çok aksiyon kamerasından daha üstün özelliklere sahip olan LG CAM LTE gelecek ay piyasada olacak. Doğal olarak fiyatı henüz belli değil.

Nikon'dan GoPro'ya Rakip Bir Aksiyon Kamerası Geliyor

LG G5'in Tüm Özellikleri Bu Videoda

YORUMLAR