LGS ve YKS'de Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. LGS ve YKS'de sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından LGS ve YKS'de sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiğini duyurdu.

lgs-ve-yks-sokaga-cikma-kisitlamasi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. LGS ve YKS'de sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından LGS ve YKS'de sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verildiğini duyurdu.

LGS ve YKS'de Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak!

Fahrettin Koca açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

"LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler."

LGS 20 Haziran'da gerçekleşecek. YKS ise 27-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Belli Oldu!

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) günü, saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Koronavirüs Vaka Sayısı Kaç?

17 Haziran itibari ile Türkiye'de toplam vaka sayısı 182.727 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4.861'e yükseldi. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısının 745, toplam entübe hasta sayısının ise 306 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 154.640 olarak açıklandı.

YORUMLAR