LinkedIn Popülerliğinizi Ölçüyor

LinkedIn Popülerliğinizi Ölçüyor

LinkedIn, profilinize bağlantılarınız arasında popülerliğinizi gösteren yeni bir sekme ekledi. Kurumsal ilişkilerin ve kariyer basamaklarının takip edildiği profesyonel ağ sitesi, ana akım sosyal ağlara mı özeniyor?

Eğer siz de arkadaşlarınız çevresindeki popülerliğiniz konusunda umursamaz görünüp içten içten merak edenlerdenseniz, LinkedIn ihtiyacınızı karşılayacak. Profesyonellerin “network” çevresini oluşturduğu iş dünyasının sosyal medyası, “Profilinize kim bakmış?” grafiğini gösteren sayfanın sağına arkadaşlarınız arasında aramalarda görüntülenme sıklığınızı gösteren bir sekme açtı.

“How you rank?” özelliğini daha önce Klout'ta görmüştük. Sisteme hesabını eklediğiniz sosyal ağlardaki popülerlik grafiklerinizi gösteren Klout'u model alan ve bu alana “endorse” özelliğiyle giren LinkedIn, kendi versiyonunda sizin yüzde bilgilerinizin altında yüksek yüzdeye sahip olan bağlantılarınızı, sayfanın sağında ise bu yüzdeyi nasıl yükseltebileceğinize dair ipuçlarını gösteriyor. Aynı zamanda şirketiniz içindeki popülerliğinizi ve son 30 gündeki popülerlik değişiminizi gösteren LinkedIn, iş dünyasına tatlı bir rakabet katmak istemiş olmalı. Kullanıcılar arasında merak uyandırmak için kendi kulvarında doğru bir adım attığını düşündüğümüz LinkedIn bakalım gelecekte diğer sosyal ağlardan kendine hangi özellikleri uygun görecek?

YORUMLAR