LinkedIn Site İçi Aramalarını Güçlendirdi

LinkedIn Site İçi Aramalarını Güçlendirdi

Son zamanlarda site içi arama özelliklerini değiştiren Facebook'un izinden yürüyen LinkedIn bugün yaptığı duyuruyla site içi arama sisteminde geliştirilmeler yapıldığını duyurdu. Site içi aramalar için yapılan değişikliklerle birlikte otomatik tamamlama ve önerilen aramalar gibi yeni özellikler LinkedIn içerisine entegre edilmiş oldu.

Bundan böyle LinkedIn kullanıcıları; kişileri, şirketleri ve işleri ayrı ayrı aramak zorunda kalmayacaklar. LinkedIn blog yazısında yaptığı açıklamada "Şimdi ihtiyacınız olan tek şey aradığınız şeyi arama kutusuna yazmak ve ardından karşınıza çıkan kapsamlı sonuçlar sayfasında şirketler, kişiler ve işler ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz." sözlerine yer verdi.

Yeni özellikler arasında:

  • Otomatik tamamlama
  • Önerilen aramalar
  • Geliştirilmiş gelişmiş arama
  • Otomatik uyarılar

ve ayrıca yeni geliştirmeler bulunmakta.

Anlaşılan o ki site içi arama özelliği üzerinde yapılan geliştirmelerle hedeflenen şey kullanıcıların Google aramaları yerine daha etkin şekilde site içi aramaları kullanmalarını sağlamak. Bakalım bu noktada LinkedIn yeni arama geliştirmeleriyle birlikte kullanıcılarına benzersiz bir arama deneyimi sunabilecek mi?

Windows Blue'nun Arayüzü Sızdırıldı

YORUMLAR