Logitech PC ve Konsol Yerine Tablete Yöneliyor

Logitech, üretiminin konsol ve PC kısmında değişikliklere gidiyor.

Logitech PC ve Konsol Yerine Tablete Yöneliyor

Çevre birim cihazları üreticisi Logitech, oyun teknolojisine yönelik donanımlarıyla dikkat çeken firmaların başında geliyor. PC ve konsollara ürettikleri cihazlarla oyuncular tarafından oldukça beğenilen Logitech için işler bu sene değişiyor. 

2013 yılına dair bir ön finans çalışması yapan Logitech, sonuçlardan memnun değil. Ve sorumlu olarak da konsol aksesuarlarını hedef gösterdi.

Resmi sitesinde konuyla alakalı bir basın bülteni yayınlayan Logitech'in 2013’ün 3. çeyreği için ön gördüğü kazanç 615 milyon dolar, ki bu rakam 2012’nin 3. çeyreğine göre daha az. Şirket bu 180 milyonluk kaybın çok büyük olduğunu ve bunun için şirket politikasında farklı stratejilere yöneleceklerini belirttiler.

Logitech’i daha kazançlı hale getirmek için acil müdahaleler de bulanacaklarını söyleyen firma yetkilileri, ilk kararlarını vermiş görünüyorlar. Logitech yetkilileri, 2013 yılının sonlarına yakın konsol marketinden büyük oranda çekileceklerini açıkladılar. Bu finansal sonuçlarla beraber -önemli birkaç aksesuar dışında- konsol aksesuar üretimini durduracağını belirten yetkililer, bu kötü sonuçların genel olarak PC ve çevresinden kaynaklandığını vurguladılar.

2013 yılı içerisinde PC marketinde daha farklı alternatif ürünler çıkararak bu sonuçları değiştirmeye çalışacak Logitech'in asıl yaklaşmak istediği alan tablet piyasası. Basın bültenin sonundaki açıklamaya göre Logitech, PC'deki gelir düşüklüğünden dolayı bu yıl tabletlere ağırlık verecek.

Bakalım Logitech, tablet piyasası için ne gibi atılımlar gösterecek?

Logitech'in Yıkanan Klavyesi

YORUMLAR