MacBook FaceID Özelliği Geliyor! Apple'da Şifre Tarihe Karışıyor

MacBook FaceID özelliği sayesinde şifrelere veda edin. Artık MacBook'ta kilitler hem daha kolay hem de daha güvenli olacak.

Apple'ın macOS Big Sur beta sürümünde MacBook FaceID özelliği getirmeyi planladığı gözlemlendi. Artık MacBook sahipleri şifre ezberlemek yerine Mac'lerde güvenli yüz kilidini kullanabilecek.

Apple iPhone X'da FaceID biyometrik kimlik doğrulama teknolojisini tanıttığında, iOS güncellemesinde projenin adı “PearlCamera” olarak isimlendirilmişti ve şimdi geliştiriciler macOS Big Sur Developer Beta 3'te “PearlCamera” referanslarını buldu.

y ARM Tabanlı MacBook Bu Sene Satışa Sunulabilir -1

Ayrıca 9to5 Mac'e göre macOS'un beta sürümünde MacBook FaceID özelliğini gösteren “FaceDetect” ve “BioCapture” gibi kodlar da ortaya çıktı. Ancak yine de Apple'ın, MacBook'larda FaceID güncellemesi getirmesi biraz zaman alabilir. 

Şu anda yalnızca MacBook Air ve MacBook Pro klavyeye entegre edilen Touch ID ile biyometrik kimlik doğrulama özelliğine sahip. MacBook FaceID özelliği sayesinde bilgisayarın kilidini açmak daha kolay ve yerleşik klavye barındırmayan iMac'in de kullanımını rahatlatacak.

MacBook FaceID özelliğinin nasıl çalışacağı hakkında daha fazla ayrıntı yok ancak muhtemelen iPhone ve iPad'deki gibi kullanılacak. Face ID'ye ek olarak TrueDepth kamera, animasyonlu Memoji ve artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla daha iyi entegrasyon gibi özellikler de yeni beta kapsamında.

YORUMLAR