Magic Leap Artırılmış Gerçeklikle Sizi Sanal Alışverişe Çıkaracak

Magic Leap Artırılmış Gerçeklikle Sizi Sanal Alışverişe Çıkaracak

Magic Leap son yıllarda artırılmış gerçeklikle alakalı çalışmalarında devrim yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Google'dan 542 milyon dolar yatırım aldıktan sonra bu çalışmalarına hız veren şirket, yayınladığı yeni sanal gerçeklik demosuyla hepimizi etkilemeyi başardı.

Sanal gerçeklik cihazları hayatımıza tam anlamıyla nüfuz ettikten sonra çok şey değiştireceğini söyleyebiliriz. Hatta çok değil bir kaç sene sonra sanal varlıkların bu cihazlar sayesinde hayatlarımıza girdiğini göreceğimiz ise neredeyse kesin gibi görünüyor. Magic Leap ise büyük atılım gerçekleştiren firmalardan biri ve ses kontrolüyle sanal alışveriş yapma imkanı veren bir demo yayınlandı. 

İlerleyen dönemlerde e-ticaret sektörüne yön vermesi beklenilen teknolojinin hayatımıza ne zaman gireceği bilinmiyor. Daha önce bir basketbol sahasında balinaların şovunu izleterek bizleri büyüleyen Çinli şirketin atılımlarına devam edeceği kesin. Toplamda aldığı 1.3 milyar dolarlık yatırımın hakkını verecek mi hep beraber göreceğiz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Elon Musk Sürücüsüz Otomobil Kiralama Servisi Kurabilir

Magic Leap'ten İnanılmaz Sanal Gerçeklik Gösterisi

YORUMLAR