Mahkeme, Gaga Bulut Hakkındaki Kararını Açıkladı

Mahkeme, Gaga Bulut Hakkındaki Kararını Açıkladı

Para karşılığında reşit olmayan kişilere müstehcenlik içeren hareketler yaptırdığı gerekçesiyle Ekim 2018’den bu yana tutuklu bulunan Gaga Bulut takma isimli Bulut Altuğ, İzmir’de hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Altuğ’nun tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İnfial yaratan görüntüleri YouTube kanalında yayınlamasının ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan Altuğ, müstehcenlik suçu işlediği gerekçesiyle tutuklanmıştı.

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Altuğ, tutuksuz sanık F.B.B., videoda yer alan C.S. ve K.Y. isimli çocuklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

YouTube üzerinde 184 binden fazla abonesi bulunan Gaga Bulut, olay yaratan videonun tamamen kurgu olduğunu savundu.  

 "Kurgu gereği yaptık. Kurgu gereği kendilerine toplam 100 TL verdim ancak parayı bana iade ettiler” diyen Altuğ, bu tür videoları takipçi sayısını artırdığı için yaptığını belirtti.

Söz konusu videoyu çeken F.B.B. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek, paylaşımları Bulut Altuğ’nun yaptığını ve bunun suç olduğunu bilmediğini söyledi.

Mahkeme heyeti, tutuksuz olarak yargılanan F.B.B.’nin adli kontrol şartının kaldırılmasına karar verirken, Bulut Altuğ’nun ise tutukluluk halinin devamına hükmetti.