Marvel'in Thanos'u Fortnite'a Geldi

Özellikle Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı'yla büyük ilgi toplayan Thanos karakteri, kısa bir süreliğine Fortnite'a geliyor. Epic Games ve Marvel tarafından yapılan anlaşmayla birlikte Fortnite'da yer alacak özel bir mod sayesinde oyuncular, Thanos'a dönüşebilecek.

Son zamanlarda PUBG'den daha fazla konuşulmayı başaran Fortnite, 4.sezonunu başlatmış durumda. Bu sezonda özellikle süper kahramanlara yönelen yapımcı Epic Games'in Marvel ile anlaşma sağlaması da pek çok oyuncuyu sevindirdi. Oyuna yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte, Infinity Gauntlet modu sunulacak. Bu modda oyunculara 6 farklı taşı gizleyerek sunacak olan Epic Games, 6 taşın da bulunması halinde oyuncuyu Thanos'a dönüştürecek. Bu anlamda Thanos'a dönüşen oyuncunun ne kadar güçlü olacağı söylenmezken pek çok Fortnite oyuncusunun büyük özellikler beklediğini belirtmek gerekiyor.

Tam adı "Infinity Gauntlet Limited Time Mash-up" olan bu mod, adından da anlaşılacağı üzere bir süre sonra kaldırılacak. Bu dönemde oyuncu kitlesini artırmayı ve Marvel hayranlarını kendine çekmeyi planlayan Epic Games, anlaşmanın ilk adımında Infinity War yönetmenleri Joe ve Anthony Russo kardeşler ile görüştüğünü belirtti. Bu iki yönetmenin onay vermesi sonucunda Fortnite dünyasına katılması kesinleşen Thanos'un, böylece oyunun hayran kitlesini artırması da planlanıyor. Yani yapılan bu anlaşma, her iki tarafa da büyük beklentiler sunmuş durumda.

Kısa süreli olarak yayınlanacağı söylenen bu modun ne zaman kaldırılacağı henüz açıklanmadı. Bugün içerisinde iOS ve PC platformları için güncelleme yayınlayacak olan yapımcı, tüm kullanıcılarıyla bu modu paylaşmak istiyor. Bakalım Thanos, Fortnite dünyasında ne kadar etkili olacak, zamanla göreceğiz.